Особливості надання житлових субсидій під час карантину

Управління праці та соціального захисту населення Хмельницької міської ради здійснює перепризначення житлових субсидій на наступний період, з травня 2020 року по квітень 2021 року, для домогосподарств, що отримували субсидії в опалювальному періоді.

Призначення житлових субсидій на новий період за спрощеним порядком не змінює норм та вимог про призначення субсидій за встановленим порядком.

До особливостей надання житлових субсидій під час карантину із запобіганням виникненню і поширенню корона вірусної хвороби (COVID- 19), що збігається з початком нового періоду належать:

– здійснення призначення житлової субсидії громадянам, які були звільнені з роботи в період карантину відповідно до пункту 1 частини першої статті 40 Кодексу законів про працю України і зареєструвалися як безробітні. Для таких осіб в доходи домогосподарства включається розмір допомоги по безробіттю;

– на період карантину проводиться розрахунок житлових субсидій з урахуванням збільшених на 50 відсотків соціальних нормативів, у межах яких надається субсидія на оплату житлово-комунальних послуг (централізованого водопостачання, постачання гарячої води, централізованого водовідведення, послуга з газопостачання, електропостачання), незалежно від кількості днів дії карантину;

– призупинено з 1 травня 2020 року зміну розрахунку за формулою обов’язкового відсотка платежу для домогосподарства (у формулі змінювалася базова норма плати за послуги з 15% на 20%). Зміна буде запроваджуватися з першого числа місяця, наступного за місяцем, у якому буде відмінено карантин.

Для звернення вперше особа зі складу домогосподарства має право надіслати Заяву про призначення та надання житлових субсидій та Декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, поштою на адресу Управління праці та соціального захисту населення: вул. Проскурівського підпілля, 32, м. Хмельницький, 29013, або надати особисто в громадські приймальні Управління за адресою місця проживання після закінчення дії карантину.

За інформацією житлово-комунальних організацій заборгованість, яка враховується при призначенні житлових субсидій на новий період сьогодні мають більше 1400 домогосподарств та сума такої заборгованості складає більше 3 млн.грн.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.