Верховний суд залишив без задоволення касацію засудженого на 12 років за держзраду колишнього майора ЗСУ з Хмельниччини

Касаційний кримінальний суд у складі Верховного Суду залишив без задоволення касаційну скаргу засудженого до позбавлення волі на 12 років за державну зраду колишнього майора Збройних сил України, повідомляє прес-служба Хмельницького апеляційного суду.

Нагадаємо, вирок обвинуваченому в держзраді військовослужбовцю виніс Хмельницький міськрайонний суд 6 червня 2017 року, Хмельницький апеляційний суд переглядав його за апеляційними скаргами обвинуваченого та його захисника – і залишив судове рішення без змін.

За вироком, обіймаючи посаду заступника командира ескадрильї по роботі з особовим складом однієї з військових частин України, з червня по вересень 2014 року займався шпигунством: передавав представникам Російської Федерації відомості, що становлять державну таємницю. А також допомагав у проведенні підривної діяльності проти України: здійснив спробу заволодіння військовим літаком ЗСУ та перельоту ним на територію РФ або на тимчасово окуповану територію України – АР Крим.

Військовослужбовець протягом 2014 року регулярно повідомляв російські спецслужби про виконання бойових завдань у зоні АТО. Зокрема, 1 і 3 серпня Кірєєв заздалегідь сповістив представників Росії про виліт з аеродрому Миргорода Полтавської області літаком-розвідником Су-24МР для спеціальних бойових розвідувальних польотів в зону проведення АТО. Після завершення польотів майор смс-повідомленням відзвітував “куратором” з країни-агресора.

8 вересня Кірєєв знову повідомив росіян про здійснення цього дня спеціального розвідувального польоту літаком-розвідником Су-24МР з аеродрому Старокостянтинова Хмельницької області вздовж лінії державного кордону України з Республікою Білорусь та Російською Федерацією на аеродром Миргорода.

Того ж дня заступника командира ескадрильї, пролітаючи над Шосткою Сумської області, відмовився виконувати вимогу штурмана цього екіпажу на здійснення правого повороту та скерування літака-розвідника Су-24МР на курс у напрямку Лебедина Сумської області і направив літак до лінії державного кордону України та Російської Федерації. Наблизившись до лінії державного кордону, усвідомлюючи відсутність будь-якої можливості самостійно дістатись до аеродромів на території Російської Федерації та здійснити успішну посадку літака, Кірєєв не перелетів вказаним літаком через лінію державного кордону України і вивів його на заплановану лінію польоту Шостка-Лебедин і закінчив політ.

Окремо, розвідка з’ясувала, що Кірєєв у червні 2014 року через свого брата-священнослужителя, який приїздив до нього з Хабаровського краю Росії, налагодив на контакт та погодився співпрацювати з представниками спецслужб Російської Федерації, зокрема ГРУ ГШ та отримав від них завдання вчинити заволодіння військовим літаком ЗС України, на якому здійснити переліт через державний кордон України в РФ. За це майору-зраднику російські спецслужби пообіцяли військове звання полковника, квартиру, 30 тис. доларів і влаштувати жінку на роботу.

Також про рішучість, з якою почав діяти військовослужбовець після отримання завдання, свідчать його наміри відвідати РФ влітку 2014 року. Однак, отримавши відмову в дозволі з боку командування військової частини, він відправив до Росії свою дружину. Вона безпосередньо зустрічалась з представниками спецслужб РФ.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Один коментар

  1. Вранці відсмоктав своєму куратору з ФСБ. Він видав мені 300 рублів премії і заявив: “Хахол, я тобой доволен. Ты мой любимый петушок. Вот возьми свежие методички”.
    На радощах я закукурікав.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.