Хмельницький суд закрив справу проти настоятеля Свято-Миколаївського храму УПЦ МП, бо поліція допустила істотні порушення

Хмельницький міськрайонний суд закрив справу проти настоятеля Свято-Миколаївського храму УПЦ МП, проти якого був складений адмінпротокол за ст. 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення (“Порушення правил карантину”).

Про це свідчить постанова суду від 14 травня.

За даними протоколу, 6 квітня з 17 год. до 19 год. на вул. Свободи, 2Б у Хмельницькому настоятель храму проводив масовий релігійний захід (богослужіння), всупереч вимогам п.7 постанови КМУ №211.

Суддя проаналізував, що згаданий у протоколі 7 пункт “карантинної” постанови уряду передбачає надання доручення Міністерству цифрової трансформації до 5 квітня 2020 р. розробити електронний сервіс з використанням мобільного додатка Єдиного державного веб-порталу електронних послуг для можливості проведення моніторингу щодо додержання самоізоляції та/або обсервації.

“Фактично є незрозумілим, які приписи зазначеної норми було порушено священником. При цьому, у протоколі не зазначено суть адміністративного правопорушення, яке ставиться у його вину, виходячи із диспозиції ст.44-3 КУпАП (суть правопорушення повинна точно відповідати ознакам складу адміністративного правопорушення, зазначеним у статті КУпАП, за якою складено протокол)”, – вважає суд.

Більше того 21 квітня суд повернув протокол управлінню патрульної поліції в Хмельницькій області для доопрацювання (належного оформлення) через істотні порушення закону. Однак правоохоронці нічого не зробили і повторно повернули протокол до суду. Із долученого до справи рапорту інспектора взводу 1 роти 2 БУПП в Хмельницькій області О. Кривича випливає, що доопрацювати матеріали справи є неможливим, скласти новий протокол немає можливості.

“Статтею 62 Конституції України визначено, що ніхто не зобов`язаний доводити свою не винуватість у вчиненні злочину. Суд вважає, що встановлення безпосередньо в Конституції України формули презумпції не винуватості як об`єктивно-правового положення має найважливіший значення для захисту прав та законних інтересів громадян. Хоча цей принцип сформульовано як кримінально-процесуальній, однак його дія виходить за рамки лише кримінального процесу. Враховуючи викладене, оцінюючи досліджені докази, оскільки формулювання обвинувачення у викладеній в протоколі формі не відображає жодної із ознак правопорушення, передбаченого ст.44-3 КУпАП, суд приходить до висновку про відсутність в діях настоятеля Свято-Миколаївського храму складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП, в зв`язку з чим справа підлягає закриттю”, – наголосив суд.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 11

 1. Це так служать аваківські піддані. Сплошне безмозгле…

 2. мп чіпати ніззя

 3. Поп судье грехи отпустил, а судья в ответку попу. Так они и жили капусту с лохов дальше брили.

 4. Це просто в ПЦУ поназахоплювали храмів, а люди туди не ходять, ось свободівців і бісить.

 5. та гнати тих попів московських пеньками з України

  • ага, і їх парафіян – тоді в рашці буде найбільша православна церква. Вони ж цього хочуть

 6. Чого ці свободівці не заспокояться. Вони вже показали себе у Верховній Раді, вони були при владі, а рік тому 74% українців показали їм їх місце в стойлі. В Україні є нормальний президент і вона по буде розвиватись, в Україні вже є свобода слова, буде нормальна демократія де не буде розподілу на тих хто гавкає і хто не гавкає, хто як молиться чи які традиції береже. В Хмельницькому єдиний від цієї сили нормальний це наш мер – товковий хлопчина працює на благо міста. А ці гавкаючі непорозуміння нехай усвідомлять, що фашизм не пройде!!!

  • Правду кажеш, фашизм не пройде! Пора вже цих фашистів з філіалу РПЦ, що прикривала терориста Гіркіна, завданням якого було знищення української нації в Україні, вигнати за поребрик!

  • https://www.youtube.com/watch?v=ZgwMuEn1ZGY
   Ігор Гіркін відвідував Україну у складі делегації РПЦ на чолі з патріархом московським Кирилом, яка привезла «Дари волхвів» до Криму взимку 2014 року. За даними СБУ, Гіркін неодноразово бував в Україні.

   Ніякої пощади для фашистів!

  • Не закривайте дурдоми є папцієнти – я

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.