Суд вважає, що рішення “карантинної” комісії, яку очолює Габінет, не є обов`язковими для розгляду громадянам

Хмельницький міськрайонний суд закрив справу проти продавця ринку «Дубово» через відсутність в його діях складу адміністративного правопорушення за ст. 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення  (“Порушення правил карантину”.

Про це свідчить постанова суду від 7 травня.

Правоохоронці склали адмінпротокол на громадянина, який 16 квітня о 09 год. 20 хв., перебуваючи на території ринку «Дубово» у Хмельницькому, здійснював роздрібну торгівлю овочами. Цими діями він порушив пункт 10 протоколу № 10 позачергового засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій від 14.04.2020 року та вимоги постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 року № 211. За це настає покарання за ст. 44-3 КУпАП  – штраф від 17 тис. грн до 34 тис. грн.

Суд зацитував у підпункт 8 пункту 2Постанови КМУ №211 від 11.03.2020р. «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої короновірусом SARS-Co-2»(зі змінами, внесенимиПостановою КМУ №215 від 16.03.2020р. та постановою №255 від 02.04.2020), який передбачає введення карантину і заборонени з 12 березня 2020 р. до 24 квітня 2020 р. роботи суб`єктів господарювання, що полягає у прийманні відвідувачів, зокрема, закладів громадського харчування (ресторанів, кафе тощо), торговельно-розважальних центрів, інших закладів розважальної діяльності, фітнес-центрів, закладівкультури, торговельного і побутового обслуговування населення, крім роздрібної торгівлі продуктами харчування, пальним, засобами гігієни,лікарськими засобами та виробами медичного призначення, засобами зв`язку, провадження банківської та страхової діяльності, а також торговельної діяльності і діяльності з надання послуг з громадського харчування із застосуванням адресної доставки замовлень за умови забезпечення відповідного персоналу засобами індивідуального захисту.

“Вимога КМУ «заборонити роботу суб`єкта господарювання», яку викладено в п. 2Постанови КМУ №211 від 11.03.2020р., відноситься до повноваження КМУ змінювати режими роботи підприємств на період карантину. Частиною 2 статті 19 Конституції України визначено, що «органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України”, – наголосив суд.

Далі більше – суддя дійшов висновків що рішення обласної комісії ТЕБ і НС від 14 квітня прийнято, відповідно до Постанови КМУ №211, але запроваджує свої додаткові обмеження та заборони для юридичних та фізичних осіб, відмінні від обмежень встановлених постановою КМУ. Це дає підстави вважати, що органом місцевого самоврядування перевищено надані йому повноваження та порушено норми Конституції України,Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб»,Закону України «Про місцеве самоврядування»та Постанови КМУ №211 від 11.03.2020р. «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої короновірусом SARS-Co-2».

Голова Хмельницької ОДА Дмитро Габінет під час засідання обласної комісії ТЕБ і НС. Фото з сайту ОДА

“Обласна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій не є органом місцевого самоврядування, її рішення носять рекомендаційний характер і не є обов`язковими для їх розгляду громадянами”, – наголосив суд, проаналізувавши ст.47 ЗаконуУкраїни «Про місцеве самоврядування».

Таким чином, суд наголосив, що докази, надані на підтвердження вини продавця ринку у вчиненні правопорушення за ст. 44-3 КУпАП, а саме у вигляді протоколу про адміністративне правопорушення, письмових пояснень, рапорту працівників поліції, фотозображення підтверджують факт здійснення торгівлі продуктами харчування, тобто товарами, на яких відсутня заборона, зазначена в Постанові Кабінету Міністрів України від 2 квітня 2020 р. N 255.

Нагадаємо, що 14 липня 2015 року тодішній голова Хмельницької ОДА Михайло Загородний своїм розпорядженням утворив комісію з питань техногенно-екологічної безпеки і надзви­чайних ситуацій.

10 квітня 2020 року голова ОДА Дмитро Габінет вніс зміни до посадового складу комісії ТЕБ і НС.

Керівником комісії є голова облдержадміністрації.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 7

  1. приймаючи правильне за суттю рішення суддя поплутав статус органу місцевого самоврядування і органу виконавчої влади, яким є місцева державна адміністрація, і яка входить до системи органів виконавчої влади. ОДА не належить до органів місцевого самоврядування. Згадана Обласна комісія створена ОДА, а не обласною чи іншою радою як органом місцевого самоврядування. Заплутався суддя у розподілі влади в області)))

  2. При Ядусі такого не було!

  3. У Хмельницькому міському суді безлад процвітає, тому всі рішення є дивними.

    • Дивними є рішення у Полонному, суддя за таки протоколами визнає особу винною і звільняє від відповідальності за ст.173 -дрібне хуліганство, обмежившись усним зауваженням)))

  4. Нарешті пішли тверезі рішення, що не дають можливості глумитись над народом цією владою дурбеликів.

  5. От і все,юристи делітанти! Вас зробили!

  6. А на що він розраховував? Тож якісь юристи чи нічого не розуміє? Ходять стадом без толку.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.