Нову амбулаторію відкрили у Гвардійській ОТГ

Нову сучасну амбулаторію сімейної медицини відкрили у Гвардійській об’єднаній територіальній громаді. Медичний заклад збудували у межах програми «Доступна медицина».

Загальна вартість об’єкта становить 8 мільйонів гривень. За словами голови Гвардійської ОТГ Тетяни Нетреби, 7 мільйонів надійшли з державного бюджету, решту – фінансували з місцевого.

За ці кошти збудували нове приміщення та укомплектували його всім необхідним: придбали медичне обладнання, облаштували просторі кабінети, лабораторію та денний стаціонар. Також тут буде функціонувати телемедицина.

Дотепер лікарі працювали у старому приміщенні. За словами завідуючої амбулаторії Галини Мельничук, у нових умовах працювати буде комфортніше, а пацієнти отримуватимуть більш якісні медичні послуги.

«Ми обслуговуємо шість тисяч пацієнтів. Тепер перелік наших послуг збільшився. У новій амбулаторії ми зможемо робити аналізи, адже нам обладнали сучасну лабораторію. Також робимо кардіограму за допомогою сучасного кардіографа».

На обслуговувані медиків перебувають жителі 11 населених пунктів. Тут їх будуть приймати сімейний лікар, терапевт та стоматолог.

«Влада повинна працювати не лише для центральних регіонів, а й для найбільш віддалених населених пунктів. Ми розуміємо, що люди на місцях сьогодні потребують якісних медичних послуг. Тим паче, в умовах пандемії важливість своєчасної допомоги зростає. Тому відкриття таких амбулаторій у селах повинно бути у пріоритеті, аби жителі почували себе захищеними, а лікарі працювали у комфортних умовах», – зазначив під час відкриття народний депутат України Сергій Лабазюк.

У благодійному фонді Сергія Лабазюка «Ми поруч» також долучилися до облаштування закладу. На його території облаштували дитячий майданчик.

Наразі в Гвардійській громаді шукають ще одного сімейного лікаря, для якого у приміщенні амбулаторії облаштували житло.

«Ми очікуємо, що з 1 серпня тут працюватиме ще один лікар, а за місяць у штаті з’явиться лаборант, тож невдовзі повноцінно функціонуватиме лабораторія. Також для потреб медиків є службове авто», – зазначив головний лікар  комунального закладу «Центр первинної медико-санітарної допомоги Хмельницького району».

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 2

  1. Мелькания лобзика участились.

  2. должно быть в каждой деревне. а то делаете показуху.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.