Підприємницю з Кам’янця-Подільського, яка подарувала шкарпетки товаришу сина, ледь не оштрафували за порушення карантину

Кам’янець-Подільський міськрайонний суд закрив провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності місцеву підприємницю за ст.44-3 КУпАП (“Порушення правил карантину”).

Про це свідчить постанова суду від 12 травня.

За матерілами справи близько 15.30 год. 28 квітня у торговому кіоску на вул.Князів Коріатовичів у Кам’янці-Подільському Подільський жінка здійснювала продаж шкарпеток «Nіке» в кількості одна пара за 18 грн., чим порушила вимоги п.п.8 п.2 Постанови КМУ №211 від 11.03.2020 року і  адміністративне правопорушення, передбачене ст.44-3 КУпАП.

У суді підприємниця не визнала своєї вини і пояснила, що на своєму робочому місці розпаковувала отриманий товар. Коли до неї підійшов знайомий її сина, вона подарувала йому шкарпетки. Просила закрити провадження по справі у зв`язку із відсутністю складу адміністративного правопорушення в її діях.

Натомість, зі слів поліцейського, який склав адмінпротокол, випливає: 28 квітня на вул. Князів Коріатовичів, здійснюючи перевірку дотримання вимог Постанови КМУ №211 від 11.03.2020 року, виявив адміністративне правопорушення ст.44-3 КУпАП – жінка здійснила продаж шкарпеток хлопцеві. При цьому продані шкарпетки не вилучав. Сам факт правоохоронець зафіксував на відео та склав протокол про адміністративне правопорушення.

Водночас поліцейський визнав: особисто не бачив, щоб підприємниця продавала шкарпетки, це йому відомо зі слів колег, які йому допомагали. Письмових пояснень від свідка (хлопця, якому буцімто продали товар) не відбирав, інших доказів винуватості особив нього немає і надати не може, при вирішенні вказаної справи покладається на думку суду.

У судовому засіданні свідок підтвердив, що дійсно 28 квітня проходив повз торговий кіоск, де побачив маму свого товариша, яка подарувала йому шкарпетки. Коли він відійшов від кіоску несподівано з`явились працівники поліції і безпричинно почали його опитувати. Він подумав, що його звинувачують в крадіжці шкарпеток, які йому подарували, про що розповів працівникам поліції, які записували пояснення з його слів, але прочитати пояснення не дали. Чому в поясненні написано, що він купив шкарпетки, пояснити не може. Вважає, що пояснення може дати працівник поліції, які відбирав в нього пояснення і в залі суду його немає.

“Працівниками поліції до протоколу не долучено письмових доказів, якими підтверджується, що особа вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ст.44-3 КУпАП, а саме порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб». Відтак, у відповідності до ст. 62 Конституції України, ст. 7 п. 1 ст. 247 КУпАП, провадження по справі підлягає закриттю, в зв`язку з відсутністю у її діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП… З переглянутого відео в судовому засіданні, наданого працівниками поліції, підприємниця чітко вказує про те, що подарувала шкарпетки. Поряд з цим відсутня на відео інформація про продаж майна, що свідчить про відсутність адміністративного правопорушення, передбаченого ст.44-3 КУпАП”, – сказано у постанові суду.

Нагадаємо, що за порушення карантину передбачена відповідальність за:

  • ст. 44-3 Кодексу про адміністративні правопорушення («Порушення правил щодо карантину людей») передбачає штраф від 17 тис. грн до 34 тис. грн для громадян і 34-170 тис. грн – для посадових осіб;
  • ст. 325 Кримінального кодексу («Порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним хворобам та масовим отруєнням») передбачає штраф від 17 тис. до 51 тис. грн; арешт до шести місяців або обмеженням волі до трьох років, або позбавленням волі до трьох років, або ув’язення від п’яти до восьми років.
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 2

  1. Ну і тепер подати на поліцая за моральну шкоду 10-ти кратно сумі штрафу

  2. продавши (віддала) шкарпетки за 18 грн. поставила під загрозу епідеміологічний стан міста, але поліцаї врятували ситуацію)

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.