В Україні у понеділок, 11 травня, розпочинається перший етап послаблення карантинних обмежень.
Як повідомлялося, на позачерговому засіданні 4 травня уряд прийняв рішення про пом’якшення карантину з 11 травня.
У Кабінеті міністрів зазначили, що рішення про пом’якшення карантину влада приймає на місцях самостійно. У Києві обмеження почнуть знімати з 12 травня, а Львів пом’якшить їх лише частково.
8 травня на засіданні комісії виконкому Хмельницької міської ради з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій було вирішено довести керівникам підприємств, установ, організацій, суб’єктам господарювання під особисту відповідальність проводити свою діяльність з дотриманням відповідних санітарних та протиепідемічних заходів та врахуванням розпорядження Головного державного санітарного лікаря України.
Ключові рекомендації щодо організації протиепідемічних заходів:
- для перукарень і салонів краси: прийом клієнтів здійснюється виключно за попереднім записом з дотриманням часового інтервалу не менше 15 хвилин між відвідувачами для виключення контакту між ними. Очікування черги повинно здійснюватися ззовні приміщення з дотриманням принципів
соціального дистанціювання (1,5 м).
Перебування сторонніх осіб та очікування послуги клієнтами в закладі забороняється, за винятком не більше одного з батьків, які супроводжують малолітніх дітей та/або осіб, що супроводжують осіб з інвалідністю.
Організація на вході до закладу місць для обробки рук антисептиками спиртовмісними з концентрацією активнодіючої речовини понад 60 % для ізопропилових спиртів та понад 70% для етилових спиртів.
Дозволяється одночасне перебування клієнтів у закладі з розрахунку не більше однієї особи на 10 квадратних метрів площі зали обслуговування. Допуск клієнтів у заклад та перебування у закладі до початку надання послуги дозволяється лише у засобах індивідуального захисту, зокрема респіраторі або захисній масці (у тому числі саморобних),
так, щоб були покриті ніс та рот.
Між місцями надання послуг потрібно забезпечити дистанцію не менше двох метрів.
Працівники, що надають послуги, та інший персонал повинен обов’язково використовувати медичні маски або респіратор (без клапану) та одноразові рукавички.
Після кожного клієнта проводиться дезінфекція і поточне прибирання поверхонь, до яких торкаються клієнти, та дезінфекції інструментів багаторазового використання; - закладів для індивідуального побутового обслуговування населення: прийом клієнтів потрібно організувати таким чином, щоб забезпечити очікування черги ззовні приміщення з дотриманням принципів соціального дистанціювання (1,5 м).
Перебування сторонніх осіб та очікування послуги клієнтами в закладі забороняється.
На вході до приміщення потрібно обладнати місце для обробки рук антисептиками спиртовмісними з концентрацією активнодіючої речовини понад 60 % для ізопропилових спиртів та понад 70 % для етилових спиртів.
Допуск клієнтів у заклад та перебування у приміщенні дозволяється лише у засобах індивідуального захисту, зокрема респіраторі або захисній масці, так, щоб були покриті ніс та рот.
Працівники, що надають послуги, та інший персонал повинен обов’язково використовувати медичні маски або респіратор (без клапану) та одноразові рукавички; - користування деякими зонами відпочинку (парки, сквери, сади, оранжереї під відкритим небом, музеї під відкритим небом, лісопаркові та прибережні зони, відкриті спортивні майданчики). Адміністрація зон відпочинку повинна розмістити на території зон та при вході до них правила та обмеження щодо їх використання;
оцінити місця потенційного скупчення відвідувачів (пам’ятки, зони відпочинку тощо) та розмістити поруч з ними додаткову інформацію щодо індивідуальних заходів профілактики та важливості соціального дистанціювання;
забезпечити функціонування туалетів на території зон, наявність рідкого мила, антисептиків при вході до них та їх регулярне прибирання та дезінфекцію;
не допускати проведення організованих заходів та подій на територій зон відпочинку, функціонування атракціонів та розважальних заходів тощо;
не допускати функціонування окремих зон, користування якими на період карантину заборонено, та обмежити доступ до них.
Відвідувачі мають право користуватись зонами відпочинку з дотриманням індивідуальних заходів профілактики та в
групах не більше 3 осіб;
використовувати рекреаційні зони для індивідуальних пробіжок та занять спортом при дотриманні належного соціального дистанціювання та правил, встановлених адміністрацією.
До речі, ТРЦ “Оазис” через “Фейсбук” наголосив на незмінних правилах безпеки, яких потрібно буде дотримуватись:
?уникайте скупчення людей. В одному магазині має знаходитись не більше 1 людини на 10 кв.м, тож оцінюйте обстановку самі.
?носіть захисні маски
?часто мийте руки
?за можливості обирайте безготівковий розрахунок.
“Поки що не працюватимуть ФЦ “Шмель”, Burger pizza loft, кінотеатр Multiplex та дитяча кімната “Забава”. Також кафе “Цукерня” та “М’ята” працюватимуть тільки на видачу (тобто смачні напої ви можете тільки взяти з собою), а в ресторані Melrose, крім видачі, працює ще й доставка”, – зазначено у повідомленні.