Частина депутатського корпусу Хмельницької обласної ради зверниться до прем’єр-міністра Дениса Шмигаль з проханням внести зміни до постанови Кабміну від 29 квітня №475 “Про затвердження перспективного плану формування територій громад Хмельницької області”.
Ця інформація обговорювалася на позачерговій сесії облради 8 травня.
На розгляд обранців був підготовлений відповідний проєкт зверення щодо виключення з переліку спроможних територіальних громад Щиборівську ОТГ Красилівського району.
За словами голови обласної ради Михайла Загородного, місцеві депутати не голосували за створення Щиборівської ОТГ, а Хмельницька облдержадміністрація не розробляла такого Перспективного плану.
Ініціатор звернення, депутат ради Наталія Вишневська заявила про порушення принципу добровільності.
“Під час онлайн обговорення проєкту Перспективного плану урядовці запевнили керівництво області, що в цілому буде затверджено 59 ОТГ. Після того, як вимкнули камеру, на жаль, Мінрегіон підкилимно допустив появу 60 громади. Як Кабінет міністрів, який розробив методику формування територіальних громад, сам її й порушив. Більше того сільський голова Щиборівки докерувався до того, що орендує приміщення під сільську раду в Арсенюка (бізнесмена з Красилова – НГП)“, – наголосила вона.
Однак цей текст звернення провалився у сесійній залі – “за” проголосувало 32 депутата при необхідних 43-ох.
Водночас інші депутати Петро Павлюк і Борис Яцков запропонували виключити з Перспективного плану Сахновецьку ОТГ Ізяславського району.
“Громади Ліщанської і Новосільської рад не дали згоди на приєднання до Сахновецької сільської ради. Натомість висловилися за приєднання до Ізяслава. Ніхто не враховує думки людей і не дивиться на економічну спроможність. Очевидно, що під конкретних осіб сформували цю громаду”, – зазначив Павлюк.
“Ситуація виникла через те, що міський голова Ізяслава тривалий термін не хотіла надавати пропозиції щодо об’єднання громади. Сахновецька ОТГ фактично утворилася в межах одного сільськогосподарського підприємства, яке на їхній території обробляє землі. Однак ця громада не відповідає жодним нормам: у тамтешній школі відсутні діти, немає приміщень, щоб розсадити чиновників, котрі нею керували б. Підприємство-орендар пообіцяло побудувати приміщення, куди поселять ЦНАП, відділ освіти тощо. Але як влада громади може знаходитися у приміщення приватної структури? Згодом з’явилися висновки, що ця громада є неспроможною за економічними показниками”, – доповнив свого колегу обранець і ексголова Ізяславської РДА Яцков.
Натомість обранець Олександр Співак виступив за включення до Перспективного плану Сахновецьку ОТГ Старокостянтинівського району, вибори до якої відбулися наприкінці 2019 року.
“Вказана громада напраляла зверення до ОДА з проханням приєднати до її складу дві сільські ради – Самчиківську і Ладигівську. Проте отримала відмову, оскільки Сахновецької ОТГ немає у Перспективному плані. При цьому громада визнана спроможною”, – сказав він.
У підсумку голова облради Михайло Загородний запропонував сформувати ці пропозиції в єдине звернення, яке він особисто підпише і направить на розгляд Кабміну.
Як писав НГП, Кабмін затвердив перспективний план формування територій громад Хмельницької області, який складається з 60 громад.