У суді розвалилася справа проти настоятеля хмельницького храму, якого підозрювали в порушенні карантину

Хмельницький міськрайонний суд закрив провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності настоятеля Свято-Успенської церкви (УПЦ МП) за ст. 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення у зв’язку з відсутністю в його діях складу інкримінованого адміністративного правопорушення.

Про це свідчить постанова суду від 27 квітня.

Правоохоронці 5 квітня склали протокол про адміністративне правопорушення на священника за те, що він на території Свято-Успенської церкви на вул. Кам`янецька, 172 у Хмельницькому проводив масовий релігійний захід богослужіння, в якому брало участь більше 10 прихожан, чим скоїв правопорушення, передбачене ст. 44-3 КУпАП.

У суді настоятель храму не визнав вини, пояснив, що не організовував і не проводив того дня масові релігійні заходи, а здійснював богослужіння в храмі з трансляцією богослужіння через гучномовець на вулицю. Крім того, стверджує, що в самій церкві не перебувало понад 10 прихожан.

Захисник батюшки в суді просив закрити провадження у справі за відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст.44-3 КУпАП.

Суд дійшов висновків, що до матеріалів справи про адміністративне правопорушення не надано доказів того, що 5 квітня в Свято-Успенській церкві перебувало понад 10 осіб. У матеріалах справи є відеозапис, з якого вбачається, що на подвір`ї храму на відстані один від одного стоять чотири віряни.

Крім того, у протоколі про адміністративне правопорушення відсутні докази того, що настоятель храму Свято-Успенської церкви є головою релігійної громади, якій надано право користування цією культовою спорудою; не надано жодних доказів, які б підтверджували статус цієї релігійної організації.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 11

 1. це той, що проклинав атовців. і розповсюджував почаївські листки проти України. хто б сумнівався, що московські попи безкарні 🙁

 2. Якщо ми хочемо жити в правовій державі, то маємо приймати і поважати всі без винятку законні рішення судів, бо якщо суди будуть виносити тільки ті рішення, які комусь хочеться, то ми будемо жити в тоталітарній країні.

  • В правовій державі секту московського петухаріату вже би давно вигнали за поребрик через антидержавну діяльність, заклики до порушення карантину і прикриття терористів-диверсантів на кшталт Гіркіна.

   • бла бла і ніякою конкретики

    • Ігор Гіркін відвідував Україну у складі делегації РПЦ на чолі з патріархом московським Кирилом, яка привезла «Дари волхвів» до Криму взимку 2014 року. За даними СБУ, Гіркін неодноразово бував в Україні.

     ***

     Намісник Києво-Печерської лаври владика Павло заявив, що Крим, який зараз окупований Росією, нібито ніколи не був українським.

     Він також назвав приєднання Криму до України в 1954 році “незаконним”. “Це незаконно було зроблено свого часу, за Сталіна. Ти знаєш історію, що Крим ніколи не був українським”, – сказав владика Павло, звертаючись до учасника акції.

     ***

     Голодомор стал наказанием за то, что люди восстали против Бога, считает предстоятель УПЦ МП Онуфрий.

     “Голодомор – это было вразумление, усмирение со стороны Господа нашей гордыни, которая восстала против себя самой, против бытия человека”, – заявил православный иерарх.

     ***

     Настоятель Києво-Печерської лаври, митрополит УПЦ МП Павло розкритикував українську владу за заклики обмежити релігійні обряди під час карантину через поширення коронавірусу. Натомість, у своєму зверненні до вірян митрополит закликав часто відвідувати церкви, оскільки причиною спалаху коронавірусу, на його думку, «є людський гріх».

     Митрополит закликав брати участь у колективній молитві, адже, з його слів, «найстрашніша епідемія – то гріх, який губить людську природу». Відтак, Павло запросив вірян ходити в храм, причащатися самим і брати до причастя дітей.

     «Моліться, постіть, ходіть до храму, причащайтесь і причащайте маленьких дітей… Всі поспішайте в храм, читайте Псалтир, Євангеліє, обіймайте один одного», – заявив митрополит.

     При тому настоятель Києво-Печерської лаври закликав не боятися смерті.

     • Я твердолобий вася і тим все сказано.

     • Що Максе, правда про твою секту муляє?

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.