Голова Хмельницької ОДА: «Мене обурила позиція міської влади, яка сказала, що вирішуватиме проблему інфекційної лікарні, якщо звідти заберуть усіх іногородніх»

Голова Хмельницької ОДА Дмитро Габінет на черговому брифінгу заявив, що ініціював процедуру передачі цілісного майнового комплексу комунального підприємства «Хмельницька інфекційна лікарня» Хмельницької міської ради в обласну власність. Рішення було прийнято у зв’язку з бездіяльністю Хмельницької міської ради щодо свого комунального підприємства.

Дмитро Габінет повідомив, що 29 квітня за підписом директора комунального підприємства «Хмельницька інфекційна лікарня» Хмельницької міської ради йому було направлено лист про те, що з 1 квітня цього року лікарня недоотримала понад 750 тисяч гривень на виплату заробітної плати.

«Я одразу прийняв рішення про скликання робочої групи, хоча заклад не є в підпорядкуванні Хмельницької облради та не є в сфері відання Хмельницької ОДА. Всі організаційні дії та забезпечення, згідно чинного законодавства – це зона відповідальності органу місцевого самоврядування, у власності якого ця лікарня знаходиться. А саме – Хмельницької міської ради.

Так, ми визначили цей лікувальний заклад як базовий для лікування від коронавірусу усіх мешканців області. Саме тому ми забезпечували його усім необхідним. Так, за лютий-квітень, за безпосередньої участі Хмельницької ОДА та облради для потреб Хмельницької інфекційної лікарні було спрямовано: понад 3,5 млн грн (лютий-березень), на таку ж суму закуплено медикаментів. Також лікарні передали від бізнесу матеріальних цінностей, обладнання, медикаментів на суму 3,3 млн грн.

Окрім того, за нашою ініціативою, було розподілено медичну субвенцію у розмірі 114 900  грн для виплати 300% надбавки до заробітної плати у березні.

Розуміючи, що ми не можемо залишити лікарню наодинці з проблемою, було вирішено створити робочу групу для її розв’язання.

Група працювала в стінах облдержадміністрації і засідання тривало понад годину. У ньому взяли участь заступник голови ОДА, директори Департаментів охорони здоров’я та фінансів Хмельницької ОДА, зі сторони лікарні – Оксана Піддубна, зі сторони Хмельницької міської ради – Володимир Гончарук та Борис Ткач.

Мене обурила позиція міської влади у тому, що проблеми інфекційної лікарні – це не проблема міської влади. Більше того, було сказано, дослівно «заберіть звідти не хмельничан і ми будемо цю проблему вирішувати».

Я думаю, що поділ людей на хмельничан і не хмельничан – далеко заведе.

Тим більше, що це свідчить про непрофесіоналізм окремих посадових осіб виконавчих органів Хмельницької міської ради, які не розуміють, що після впровадження медичної реформи медичний заклад зацікавлений у тому, аби мати якомога більше пацієнтів зі всієї області.

Саме тому, проаналізувавши ситуацію, я звернувся до обласної ради з ініціативою розпочати процедуру передачі цілісного майнового комплексу комунального підприємства «Хмельницька інфекційна лікарня» Хмельницької міської ради в обласну власність. Тоді обласна влада матиме всі важелі для своєчасного забезпечення цього медичного закладу.

Якщо міська влада відмовиться від такого сценарію, тоді ми розпочнемо процес зі створення в рамках Хмельницької обласної лікарні інфекційного відділення, яке забезпечить потреби області.

Це, звичайно, потребуватиме певного часу. Тому, аби покрити нагальну потребу у коштах в інфекційній лікарні, ОДА звернулась до облради для виділення на позачерговій сесії необхідної суми. Якщо це не може зробити власник лікарні – Хмельницька міська рада, це зробимо ми».

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 22

 1. 114 тисяч на 250 працівників інфекційноі лікарні, це 300%?

 2. Зарплату лікарні з 1 квітня повинна платити Національна служба
  здоров’я України.

  • Тобто, якщо забрати з інфекційної лікарні усіх не хмельничан, то проблема вирішується. І вже не потрібна Національна служба здоров’я?
   Другий етап медичної реформи має цілий ряд проблем. І замість того, аби спільними зусилями їх вирішувати, місцеві князьки з “високим рейтингом” думають лише про себе. Що ще раз доводить їх ущербність.
   В ситуації, коли заручником недолугої медреформи Супрун, стала інфекційна лікарня. Міська влада мала б спільно з обласною вирішувати оперативно проблему недофінансування. А на піаритись перед виборами.
   Борис Ткач, до речі, роздаючи місцевим ЗМІ інтерв’ю, говорив, що задоволений реформою.

 3. Це за березень 114 тис. Нацслужба має фінансувати з квітня. А ще ЗєПрєзідєнт казав, що дасть 300 % надбавки і не дав.

 4. Однозначно лікарня повинна бути обласного підпорядкування і фінансуватись з державного бюджету. Наше МОЗ самоусунулось від належного забезпечення пріоритетних лікувальних закладів щодо лікування захворівших коронавірусом, тому на місцях існує ця суперечка хто та скільки повинен дати коштів.

 5. Боротьба з центром стає топ темою для регіонів. Це поганий сценарій для країни, яка воює з ззовні інспірованим сепаратизмом.
  Лишній раз піарить на негараздах у державі – шлях в нікуди. У Хмельницькій мерії цього не розуміють. У популізму в наших умовах дуже коротка доріжка.

  • Ну а кто в ту партейку міг потрапити, та на керівні посади пролізти! Тільки негідники, підлі, ущербні з хворобливою тягою до розкоші організми.

 6. Чому міська влада має виділяти кошти на лікування жителів з області? Мабуть влада обласна має також виділяти гроші? Чи я щось не розумію?

  • А міська влада в нас яка? Не жителів області? Симчишин чи його оточення не поїдуть лікуватися в Стару Синяву або Красилів, у випадку захворювання.

 7. Який сорт гімна вибрати вибрати. Клоунів чи сволотівців?

 8. ІНОГОРОДНІЙМ Є КАРТАВИЙ ЗЛОДІЙ З СТАРОЇ СИНЯВИ СИМЧИШИН !!!!!!!!!!

 9. Від позиції недомера сьогодні в інфекційній лікарні пішов у вічність його земляк з Синяви.

 10. Це занадто схоже на старий анекдот – потрібно не меблі переставляти. а б… міняти… Проблема стара, як світ – і створена владою штучно, за принципом – розділяй і володарюй ! І інфекційна лікарня, і міська дитяча лікарня, донедавна пологовий будинок забезпечували мешканців усієї області..а утримувались за рахунок міського бюджету. В міській лікарі є ЛОР-відділення, а в області такого немає, а щодо офтальмологічного – навпаки. То може питання не в міськраді, а в системі ?

 11. Ухайдокали областную больницу теперь и инфекционку доведут до ручки.Рагули у власти это полный аут.

 12. Розсмішили ! А чого без масок?

 13. а до чого тут ода, це не представник області, а тим більше міста?

 14. Мене обурює недолугість представника Президента України на Хмельниччині

 15. А чого Інка сидить і нічого не робить? Лізь під стіл!

 16. What’s Taking place i am new to this, I stumbled upon this I’ve discovered It
  absolutely useful and it has helped me out loads. I am hoping to contribute & aid different users like its
  aided me. Great job. adreamoftrains web hosting

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.