Рішення про відкриття продуктових ринків приймає міська влада – голова ОДА

Рішення про відкриття продуктових ринків приймає міська влада, заявив сьогодні під час мітингу підприємців голова ОДА Дмитро Габінет у відповідь на запитання підприємців та заступника міського голови Володимира Гончарука.

«І місцеве самоврядування і державні органи – це держава. Я хочу подякувати Хмельницькій міській владі, котра ще 16 березня перед загрозою коронавірусу прийняла відповідальне рішення про закриття ринків. Обласна влада підтримала це рішення 27 березня. Я дякую міській владі, що вони підтримували цю позицію до сьогоднішнього дня.

Сьогодні Україною прокочуються мітинги з вимогами зняття карантину. Ось Олександр Симчишин, під час виступу заявив, що 30 квітня міські чиновники зробили контрольну закупку в «Епіцентрі» і виявили там порушення. А чому, наприклад, цього не зробили 25 чи 10 квітня?

А тому, що в державі з 11 травня відбудуться суттєві пом’якшення умов карантину. Це відомо як міській владі, так і тим, хто сьогодні зібрався на Майдані. Однак тоді можна сказати, що це відбулось під їх тиском.

Послаблення буде і без цього. Але чи можна спрогнозувати ситуацію? Очевидно, що ні, бо ми уже маємо збільшення захворюваності після Великодня.

Якби влада не запровадила жорсткі карантинні заходи, ми могли б мати ситуацію як в Італії. І сьогодні нас звинувачували бу тому, що ми не вберегли людські життя» –  зазначив Дмитро Габінет.

Стосовно тих видів діяльності, котрі заборонено вести під час карантину, то про їх відкриття питання вирішуватиметься центральною владою, наразі йдуть певні дискусії.

Що ж стосується відкриття продуктових ринків, то це рішення приймається місцевою владою. Вони можуть працювати, але за дотримання усіх санітарних норм.

Нагадаємо, що сьогодні підприємці проводили пікетування біля будівлі облдержадміністрації (майдан Незалежності) з вимогою зняття обмежень з ведення підприємницької діяльності, які визначає постанова Кабміну від 11 березня №211.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 39

 1. Габінет сьогодні викручувався,як вуж на пательні.

  • сьогодні був день позора для нього

  • Габінет сказав все дуже правильно, не піарився, а говорив правду. Не популіст. Люди люблять популістів, бездумно.

   • Яку правду? Забрехався про дозволи, сказав, що перед людьми відповідати не буде тільки перед Богом.
    Почав щось говоррити про дороги. Які ще Лозовий почав будувати. А він до них ніякого відношення немає

 2. То ж продуктові ринки працюють. І рішення прийняв уряд в середу 29 травня. Дозвіл на відкриття продуктового ринку давала Держпродслужба.

  • Конкретне рішення про відкриття чи закриття ринків приймає місцева влада. У тернополі ринки не відкрили, бо є загроза поширення вірусу.

   • В Тернополі ринки не відкрили, бо директори ринків не виконали вимог головного санітарного лікаря, а Дерпродслужба не дала дозвіл. Так само і в нас в Красилові.

    • У Харкові та Одесі ринки взагалі не закривали, бо так вирішила міська влада.

     • А у Хмельницькому 18 березня закрили, ще до рішення області. А потім перекидають стрілки. Бо ж головне популізм та майбутні вибори

     • і в Харкові і в Одесі ринки закриті. В Одесі минулого тижня був великий автопробіг до обласноі адміністрації з вимогою відкрити ринки.

 3. А Габінет правий.

  • В чому правий? Продуктові ринки працюють в Хмельницькому, Деражні і Кам’янці. Бо дозвіл на відкриття 4 ринків в області дала Дерпродслужба.

   • Рішення про відкриття продуктових ринків є компетенцією виключно місцевої влади, а Міністерство охорони здоров’я лише прописує умови їх роботи.
    На цьому наголосив заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко на брифінгу 2 квітня, повідомляє кореспондент Укрінформу.
    Ось посилання для ботів міської ради https://www.ukrinform.ua/rubric-society/2910485-moz-nazvalo-umovu-vidkritta-rinkiv-miscevou-vladou.html

    • Наголошую, ЩЕ 2 КВІТНЯ

     • а це читали. чи ліва рука не знає, що робить права
      https://www.radiosvoboda.org/a/news-produktovi-rynky-znovu-zakryly/30552235.html

     • а це 28 квітня. Контроль за роботою продовольчих ринків в умовах карантину будуть здійснювати державні структури без залучення органів місцевого самоврядування. Про це на одному з телеканалів сказав заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко.

 4. Якщо людина професіонал, то розумному все зрозуміло.
  А якщо це Вован Гончарук з команди Си, то тільки мутити воду і водити волину вміє.
  Підприємці міській владі потрібні ,,на підсосі,,.

 5. Вибори почались.

 6. Вован,нормальний заступник,людина на своєму місці!

  • Гончарук дебіл.
   Володька запам’ятай -хто високо літає, той низько падає

   • Володька пустий як барабан. Підчитав в інтернеті, послухав декілька виступів крупних бізнесменів, та думає що комусь може розказати. Нормальним людям зразу стає зрозумілим, що цей тельбух навіть були собачої не побудував.

 7. Аноніму. “Втім, як сказав Ляшко, були виявлені «зловживання органів місцевого самоврядування», коли ринки відкрили в «антисанітарних умовах».
  ЯКЩО МІСЬКА ВЛАДА НЕСПРОМОЖНА ЗАБЕЗПЕЧИТИ НОРМАЛЬНІ УМОВИ ФУНКЦІОНУВАННЯ РИНКУ, ЩО, ДО РЕЧІ ПОКАЗАЛИ Й ЦІ ВИХІДНІ, ТО НЕ ПОТРІБНО КИВАТИ НА КОГОСЬ.
  Якби Симчишин разом з Гончаруком не піарились бездарно, а змогли проконтролювати та забезпечити нормальні санітарні умови на ринках, проблеми б не було.
  А словами перекидатись усі мастаки..

  • а це 28 квітня. Контроль за роботою продовольчих ринків в умовах карантину будуть здійснювати державні структури без залучення органів місцевого самоврядування. Про це на одному з телеканалів сказав заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко.

   • Бінго! “Віктор Ляшко вже попереджав, що МОЗ може заборонити роботу ринків в Україні у разі систематичних порушень умов карантину, який ввели через розповсюдження коронавірусу COVID-19”
    А це тому, що місцева влада неспроможна забезпечити їх нормальне функціонування в умовах карантину.
    ЯКБИ МІСЦЕВА ВЛАДА КОНТРОЛЮВАЛА ПРОЦЕС – НІХТО Б НІЯКИХ РИНКІВ НЕ ЗАКРИВАВ.

    • Краще і легше всього кивати на центральну владу і нехера не робити на зустріч. Ми всі ж пливемо в одному човні. Але ж ні – у декого вибори і йому катер подавай…

    • Контроль за роботою продовольчих ринків в умовах карантину будуть здійснювати державні структури без залучення органів місцевого самоврядування

     Де тут місцева влада? Функцію контролю за санітарними нормами має тільки Держпродслужба.

 8. А чого тоді виходив Габінет?

  • вийшов, що з нього всі посміялися

   • Зате лохи плескалив долоні картавому, який в черговий раз вішав їм лапшу на вуха. Хавайте далі макарони кастрюлеголові.

    • Лохи должны плескать. Ведь Сашко рассказывает лохам про их тяжёлую жизнь десятки лет. Но лохам надо помнить, что лучше кушать стал Сашка с шоблой, чем они, в большинстве своем.

 9. А Габінет розумний. І вихований. І правду каже.

 10. Симчишин – найкращий мер!

  • Стьопочка, ти зранку собі як молитву читаєш, аби не забути, що ти найкращий.
   Якби це було так, то наголошувати не приходилося б. Лайно ти, а не мер!

 11. Габінет багато піариться! А поруч хто ?

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.