Ексголові Красилівської РДА, який видавав себе за довірену особу замголови СБУ, вдруге дали умовно

Печерський суд Києва засудив до 5 років умовно Юрія Смаровоза, який хотів отримати від підприємця 16 тис. дол, видаючи себе за довірену особу першого заступника Голови Служби безпеки України Павла Демчини.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 12 грудня.

Суд затвердив угоду про визнання винуватості, укладену між прокурором і обвинуваченим ще 16 липня 2018. Очевидно, через завантаженість Печерський суд зміг її затвердити тільки майже через півтора року.

На момент призначення справи до розгляду Смаровоз був засуджений Дарницьким судом за те, що зі своїм спільником обманом намагався заволодіти 100 тис. дол, обіцяючи потерпілому інформацію, яка стосується загрози життю та здоров’ю його близьких родичів. За цей епізод йому дали 5 років умовно.

Печерський суд, враховуючи попередній вирок, призначив остаточно 5 років позбавлення волі без конфіскації майна. За умовами угоди з прокурором, знову було застосовано ст.75 КК і звільнено особу від відбуття покарання з іспитовим строком 3 роки.

За версією обвинувачення, у травні 2018-го, Смаровоз в Києві  у закладі «L Kaffa» зустрівся з підприємцем, який займається роздрібною торгівлею алкогольними напоями в Хмельницькій області. Смаровоз начебто представився довіреною особою замголови СБУ Павла Демчини. Саме від Демчини він нібито дізнався про порушення в роботі підприємця, але пообіцяв, що той може уникнути слідчих дій, якщо надасть 25 тис. дол., які будуть у подальшому передані замголови СБУ.

За матеріалами справи, Смаровоз згодився на зменшення суми до 16 тис. дол. і познайомив підприємця з Євгеном Потьомкіним, представивши останнього як свого помічника по роботі в СБУ і сказав, що гроші треба передати саме йому. Того ж дня Потьомкін в салоні автомобіля отримав гроші. Дії Смаровоза і його спільника були викриті оперативними співробітниками СБУ.

Раніше при обранні запобіжного заходу  Юрій Смаровоз підозру не визнавав, говорив, що не посилався на знайомство з працівниками СБУ і гроші їм передати не пропонував.

У 2007 році Смаровоза призначили заступником голови Красилівської райдержадміністрації в Хмельницькій області. Місцеві ЗМІ писали, що Смаровоз після закінчення Харківської юридичної академії працював в органах прокуратури Хмельницької та Київської областей, в юридичному управлінні Національної акціонерної компанії «Украгролізинг», а також Міністерство транспорту та зв’язку України.

За інформацією ЗМІ, у квітні 2009 року Юрія Смаровоза засудили до 8 років позбавлення волі за 100 тис. грн хабара від двох жителів Красилова за сприяння у придбанні за заниженою вартістю майнового комплексу філії обласної фармакологічної фірми. Подальший перебіг справи невідомий.

У 2017 році Смаровоз був кандидатом у конкурсі на заміщення посад першого заступника та заступника голови Галицької райдержадміністрації Івано-Франківської області. Але в останній момент з невідомих причин відмовився від участі.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 3

  1. Шмаровоза за ґрати!

  2. Юрка молодець.

  3. Який спритний цей Смаровоз, ну прямо Остап Бендер №2.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.