Сьогодні депутати Хмельницької обласної ради підтримали звернення своєї колеги Інни Ящук до правоохоронних органів щодо необхідності об’єктивного розслідування ДТП, яка сталася 19 жовтня 2019 року на перехресті вулиці Водопровідна та Старокостянтинівського шосе у Хмельницькому.
“За” проголосувала більшість депкорпусу на черговій сесії ради.
Під час пленарного засідання сесії перший заступник прокурора Хмельницької області Сергій Ромась визнав, що одного з винуватців резонансної аварії, громадянина Туреччини Токура Абдулазиза, швидше за все, доведеться судити на його батьківщині.
“Він оголошений у міжнародний розшук, але ми припускаємо, що нам його не видадуть, бо Туреччина не видає своїх громадян іншим країнам. Натомість є певна процедура, за якої плануємо направити підозру до Туреччини, де його притягнуть до кримінальної відповідальності. Це передбачають відповідні європейські конвенції. Наголошу, що це кримінальне провадження знаходиться на особливому контролі прокуратури області, оскільки загинула безвинна дитина”, – зауважив прокурор.
За його словами, наразі тривають ряд експертиз.
Крім цього, 12 грудня Хмельницький міськрайонний суд продовжив термін досудового розслідування у цьому кримінальному провадженні на шість місяців.
За даними досудового розслідування, водій автомобіля «Мерседес Е-220», громадянин Туреччини їхав по вулиці Старокостянтинівське шосе у Хмельницькому. На перехресті з вулицею Водопровідною, повертаючи ліворуч, він не надав перевагу в русі мотоциклу марки «БМВ», який рухався в зустрічному напрямку , за словами очевидців, з явним перевищенням швидкості.
В результаті зіткнення транспортних засобів мотоцикл в некерованому стані відкинуло на дівчинку-пішохода, яка стояла на тротуарі неподалік місця ДТП. Від отриманих травм 11-річна дитина померла у лікарні.
Того ж дня водія мотоцикла правоохоронці затримали. Йому оголосили про підозру, а в подальшому суд обрав запобіжний захід у вигляді цілодобового арешту.
Оскільки іншим учасником ДТП виявився іноземець, Кримінальний процесуальний кодекс України вимагає вручення йому підозри зрозумію йому мовою. Скориставшись тим, що для пошуку перекладача та перекладу документів турецькою мовою з метою дотримання процесуальної процедури слідчим знадобився додатковий час, чоловік залишив межі України.