Міський голова Хмельницького Олександр Симчишин назвав ключові локації, які можуть зацікавити потенційного туриста.
Про це він повідомив в інтерв’ю виданню Zruchno Travel.
За його словами, у Хмельницькому щовихідних відбувається 20 основних заходів, які мають зацікавити туристів з інших міст.
“Наприклад, 1 грудня ми першими в Україні відкрили Новорічно-різдвяний ярмарок, і в той день у середмісті зібралося близько 30 тисяч людей з усіх околиць та інших міст – кількість відвідувачів була бомбезна! Наш ярмарок буде і найдовшим в Україні – триватиме до 21 січня. Наступного року знову буде Art Major Show – це наш унікальний фестиваль у форматі вуличного шоу, де задіяні танці, театральне мистецтво, духові оркестри. Маємо два рок-фестивалі – це популярна Respublica, яку ми перенесли з Кам’янця-Подільського, та новостворений Rock&Buh. З року в рік робимо якісний джазовий фестиваль “Джаз-Фест Поділля”, тому в травні чекаємо поціновувачів джазу з інших міст. Також плануємо гастрофестиваль подільської кухні”, – наголосив міський голова.
На думку Симчишина, Хмельницький сильно недооцінений з точки зору унікальних музеїв. До прикладу, Хмельницький музей-студія фотомистецтва має найдавніші фотоапарати, яких немає більше ніде в Україні. Є унікальна школа іконопису “Нікош”, музей сучасної науки “Евріка”, арт-галерею MASLO.
Нині будується великий сучасний музейний комплекс на три поверхи, де одночасно розмістять Музей міста Хмельницького, Музей родини Мазурів, Музей етнографії та Музей російсько-української війни.
На запитання журналіста, чим туристу має запам’ятатися Хмельницький, мер однозначно відповів: це металеві скульптури хмельничанина Миколи Мазура, які створені з металобрухту.
“Шукаємо візуальні ідеї, щоб обіграти наш Острів Кохання на річці Південний Буг. Хочемо перетворити його на туристичну локацію – можливо, козацький табір там облаштувати, зробити паромну переправу або перекинути туди місточок. Зараз триває процес напрацювання ідей”, – сказав Симчишин.
Він додав: попри те, що Хмельницький не має пам’яток архітектури національного значення, однак може похвалитися понад сотнею пам’яток місцевого значення, і деякі з них дуже цікаві з історічного боку.
“Ми їх усі ідентифікували та встановили на них таблички з QR-кодами, які вже мають близько 7 тисяч зчитувань за рік. Їх теж зав’язуємо в туристичний маршрут. Отже, туристу в місті буде чим зайнятися протягом цілого дня, а якщо прив’язатися до якоїсь вечірньої події, то і два дні можна провести корисно та позитивно”, – запевнив градоначальник.