Хмельницький уже весною може оголосити тендер на будівництво сміттєпереробного заводу вартістю 700 млн грн

Навесні 2020 року хмельницька влада має намір оголосити міжнародний тендер на будівництво сміттєпереробного заводу очікуваною вартістю 700 млн грн.

Про це заявив мер Хмельницького Олександр Симчишин в ефірі місцевого 33 каналу.

За словами міського голови, у лютому наступного року очікується підписання кредитної угоди з Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) на суму 15 млн. євро для сміттєпереробного підприємства.

Полігон твердих побутових відходів у Хмельницькому. Фото Віталія Тараненка

Крім цього, ЄБРР виділить ще 5 млн. євро грантових коштів на впорядкування діючого полігону твердих-побутових відходів у Хмельницькому.

“Після підписання цих угод на весну ми можемо оголошувати міжнародний тендер на будівництво сміттєпереробного заводу очікуваною вартістю 700 млн грн”, – зазначив Симчишин.

Мер додав, що до кінця поточного року комунальне підприємство “Спецкомунтранс” придбає земельну ділянку площею 5,6 га, яка розташована на території Олешинської сільської ради Хмельницького району. Влада планує
задіяти цю землю під будівництво сміттєпереробного заводу.

Як відомо, 27 грудня 2018 року депутати Хмельницької міської ради погодили співпрацю з Європейським банком реконструкції та розвитку у сфері управління твердими побутовими відходами у Хмельницькому.

Раніше міський голова Хмельницького обіцяв побудувати сміттєпереробний завод до 2022 року.

Довідка НГП. Наразі всі тверді побутові відходи Хмельницького вивозять на полігон, заснований в 1956 році як відкрите звалище на місці глиняного кар’єру площею 8,88 га. Досі невідома його точна глибина, при цьому висота насипу відходів оцінюється в 50 метрів над рівнем ґрунту. Кількість ТПВ, які захороненні на полігоні, становить більше 4,25 млн тонн. Щодобове поступлення сміття та відходів — 2300 куб. м.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 4

  1. Картавий обіцяв побудувати завод за свою каденцію. Коли був кандидатом критикував тільки. Зараз знову обіцянки, та розпил 11 лямів.

  2. Чому ніколи не публікуються питання утилізації сміття в містах Київ, Харків, Дніпро, Одеса ??? Там що вже збудовані заводи по переробці ???

  3. А що заважало уже будувати завод?
    Чому це питання піднімається тільки перед виборами?
    Мати такі кошти від децентралізації і тільки язиками молоти усю каденцію, можуть тільки свободівці.

  4. Дураки превращают деньги в мусор. Алхимики наоборот, мусор превращают в деньги ))

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.