Підготовка до державної зради: завербований мешканець Кам’янця-Подільського здався правоохоронцям і уник в’язниці

Хмельницький міськрайонний суд звільнив мешканця Кам’янця-Подільського від кримінальної відповідальності, передбаченого  ч.1 ст.14, ч.1 ст. 111 КК України (“Підготовка до державної зради”).

Про це свідчить ухвала суду від 27 вересня.

За матеріалами справи на початку травня 2019 року чоловік прибув у приватних цілях до окупованої Макіївки Донецької області. Звідти мав намір виїхати до Таганрогу і 14 травня на КПП «Новоазовськ» з боку самопроголошеної «Донецької народної республіки» був затриманий співробітником прикордонної служби ФСБ. Останній запропонував українцю здійснювати підривну діяльність проти України шляхом встановлення постійного конспіративного зв`язку та виконання відповідних поставлених йому завдань.

На підтвердження своїх намірів чоловік добровільно надав представнику іноземної організації письмову розписку про те, що він дає згоду співпрацювати з органами ФСБ РФ під псевдонімом. При цьому сторони узгодили, що основним засобом зв`язку буде телефонний додаток (месенджер) «WhatsApp», через який мали надходити відповідні завдання, а також з якого повинні надсилатися звіти про їх виконання.

Того ж дня завербований чоловік отримав перше завдання від співробітника ФСБ, яке полягало у зборі персональної і службової інформації (П. І.Б. , опис зовнішності, адреси проживання, номери телефонів, державні номерні знаки їх автомобілів) стосовно співробітників УСБУ у Хмельницькій області.

Надалі, встановивши конфіденційний зв`язок з представником ФСБ, чоловік безперешкодно виїхав з Новоазовська Донецької області до Кам`янця-Подільського Хмельницької області. Прибувши до місця свого проживання він, усвідомлюючи можливість доведення особливо тяжкого злочину до кінця та маючи можливість це зробити, проігнорував отримане завдання і добровільно заявив органам державної влади про свій зв`язок з ними та про отримане завдання.

Прокурор прокуратури Хмельницької області звернувся до суду з клопотанням про звільнення завербованої особи від кримінальної відповідальності, посилаючись на те, що останній ніяких дій не вчинив і добровільно заявив органам державної влади про свій зв`язок з ними та про отримане завдання.

У підсумку суд звільнив останнього від кримінальної відповідальності і закрив справу.

Як писав НГП, 10 вересня уродженку Красного Луча Луганської області, обвинувачену за ч.1 ст.14, ч.1 ст.111 КК України (“Готування до злочину”, “Державна зрада”) хмельницький суд звільнив від кримінальної відповідальності. Жінка мала збирати персональну і службову інформації стосовно співробітників УСБУ у Хмельницькій області та військовослужбовців військової частини А0553 (8 окремий полк спеціального призначення ЗСУ, який розташований у Хмельницькому) для російського ФСБ.

Однак вона відмовилась від виконання злочинних завдань іноземної організації і звернулась до Управління Служби безпеки України у Хмельницькій області із заявою про свій зв`язок з ФСБ.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.