Справа судді Дворніна, якого підозрюють у хабарництві, не дісталася Вищому антикорупційному суду

Верховний суд залишив без заводолення клопотання прокурора про передачу кримінального провадження за обвинуваченням діючого судді Деражнянського районного суду Олега Дворніна (Дворніка) за ч.1, ч.2 ст.190,ч.1ст.364, ч.4 ст.27, ч.2 ст.15, ч.4 ст.369 КК України (“Шахрайство”, “Зловживання владою або службовим становищем”, “Пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі”) до Вищого антикорупційного суду.

Про це свідчить ухвала суду від 24 вересня.

12 вересня прокурор Врублевський направив клопотання про передачу справи судді Дворніна з Шаргородського районного суду Вінницької області до Вищого антикорупційного суду. На його думку, подальший розгляд справи Шаргородським районним судом і ухвалення ним судового рішення у цьому кримінальному провадженні призведе до порушення вимог КПК України та правил підсудності.

Натомість Верховний суд наголосив, що підсудність Вищого антикорупційного суду поширюється на кримінальні провадження, досудове розслідування яких здійснюється або здійснювалося Національним антикорупційним бюро України та закінчено прокурорами Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Однак, з клопотання прокурора не вбачається, що досудове розслідування цього кримінального провадження здійснюється або здійснювалося НАБУ та закінчено прокурорами САП.

Як відомо, процес над суддею Деражнянського районного суду Олегом Дворніним триває з березня 2013 року. Згідно з вироком Барського районного суду від 11 лютого 2016 року, наприкінці жовтня 2012 року до судді Дворніна надійшов обвинувальний акт стосовно Миколи Березовського. Служитель Феміди заявив самовідвід, оскільки підсудний є рідним братом жінки, яка перебуває у шлюбних відносинах з кумом Дворніна.

Після того, як справа потрапила до іншого судді Федора Коваля, батько обвинуваченого Олександр Березовський попросив кума судді Дворніна вирішити питанням таким чином, щоб його синові призначили покарання, яке не пов’язане з позбавленням волі.

За версією слідства, суддя Дворнін на початку січня 2013 року зустрівся з батьком обвинуваченого Березовського і  повідомив тому неправдиву інформацію про те, що він розмовляв із суддею Ковалем і той погодився призначити його сину покарання, не пов’язане із позбавленням волі за умови давання йому хабара у розмірі 6 тис. доларів.

9 січня озвучену суму хабара суддя Дворнін отримав від кумової жінки. Кошти на суму 6 тис. дол. він начебто мав передати своєму колезі, судді Ковалю.

Вже 18 січня суддя Коваль виніс вирок по справі Березовського, замінивши покарання у вигляді п’яти років на випробувальний термін – 3 роки. Однак прокуратура оскаржила його в Апеляційному суді Хмельницької області.

На початку березня 2013 року Олександр Березовський знову зустрівся із суддею Олегом Дворніним. Останній повідомив йому неправдиву інформацію про те, що розмовляв із суддями апеляційного суду Хмельницької області і вони погодились залишити вирок Деражнянського районного суду від 18.01.2013 без змін за умови давання їм хабара у розмірі 5 тис. доларів. Дворнін додав, що зазначений хабар має бути переданий суддям апеляційного суду Хмельницької області.

31 березня 2013 року під час отримання хабара на суму 5 тис. дол. суддя Дворнін був затриманий співробітниками СБУ.

Вироком Барського районного суду від 11 лютого 2016 року Олега Дворніна засуджено до 6 років в’язниці. У березні 2017 року Апеляційний суд Вінницької області скасував  цей вирок. Причина – всі рішення Барського районного суду були винесені незаконно через процедурне порушення на початковому етапі.

Як писав НГП, у серпні 2018 року Шаргородський районний суд взявся за повторний розгляд хабарної справи.

Довідково. У березні 2005 року Олег Дворнін призначений на посаду судді Хмельницького міськрайонного суду строком на п’ять років. У березні 2011 року його обрано на посаду судді Деражнянського районного суду безстроково.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 2

  1. Видно крутий хлоп .

  2. Прокурор как обычно двоечник и тупица.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.