Хмельницькі комунальники купили занадто дорогу техніку у підприємства із темним минулим – ЗМІ

Хмельницькі комунальники переплатили за техніку майже 160 тисяч гривень та купили її у сумнівної фірми. Про це йдеться у розслідуванні ГО «Верховенство права».

26 жовтня 2016 року Міським комунальним підприємством «Хмельницьктеплокомуненерго», за результатами аукціону, який відбувся 6 жовтня 2016 року в системі електронних закупівель «Prozorro», було акцептовано пропозицію ТОВ «Альфатех» на закупівлю навантажувача з телескопічною стрілою. Вартість товару склала 2 099 999,00 гривень.

Всього в конкурсних торгах приймали участь чотири підприємства: ТОВ «Техноторг», ТОВ «Демікс», ТОВ «Альфатех», ТОВ «Укрспецтехінвест».

Найменшу ціну запропонувало ТОВ «Техноторг» – 1 939 000,00 гривень, яка виявилась дешевшою за ціну переможця на 160 999,00 гривень. Проте, через відсутність сертифіката якості та технічного паспорту пропозиція учасника була правомірно відхилена.

Наступну по вигідності ціну, запропонувало ТОВ «Демікс» – 1 940 000,00 гривень, яка виявилась дешевшою за ціну переможця на 159 999,00 гривень. Підставою для відхилення пропозиції ТОВ «Демікс» стала відсутність підпису та печатки на проекті договору, а також не заповнення учасником окремих пунктів цього договору.

Слід зазначити, що надання проекту договору з окремими незаповненими пунктами, без підпису та печатки не є вагомими підставами для відхилення пропозиції учасника. Саме такі помилки замовник визначив формальними відповідно до умов тендерної документації, оскільки вони не впливають на безпосередній зміст пропозиції та пов’язані виключно з її оформленням.

Отже, замовник використав формальну підставу та відхилив найвигіднішу пропозицію, переплативши при цьому зайві 159 999,00 гривень з бюджету.

Але й це ще не все. За допомогою аналітичної платформи «Youcontrol», яка займається дослідженням і моніторингом стану українських компаній і бізнес-розвідкою, громадській організації «Верховенство права» вдалося з’ясувати, що ТОВ « Альфатех» створене в 22 червня 2007 року із статутним капіталом 125 мільйонів гривен. Кінцевим бенефіціарним власником підприємтсва є офшорна компанія – «Альфатеховерсіз ЛТД», Нікосія, Республіка Кіпр.

Також ТОВ «Альфатех» у 2015-2016 роках виступало фігурантом кримінальних справ № 42015040030000108 та № 12015040030000026. До речі, остання кримінальна справа містить інформацію про те, що протягом 2013-2014 року на замовлення Дніпропетровської облдержадміністрації, Дніпропетровської міської ради та ряду комунальних підприємств, ТОВ «Альфатех» поставило будівельну техніку спеціального призначення за завищеною вартістю та невідповідної якості, на суму понад 170 мільйонів гривень. Частина зазначеної техніки, за інформацією слідчих органів, не відповідає специфікаціям за договорами, а також мали місце факти сплати бюджетних коштів за техніку, що ще не потрапила на митну територію України.

З метою запобігання втрати коштів платників податків, Громадська організація «Верховенство права» звернулася в компетентні органи Хмельницької області, а також до замовника торгів, з вимогою провести перевірку на предмет противоправних дій чиновників, притягнувши винних осіб до відповідальності і розірвати договір.

Теги: , ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 8

 1. автор жжот, найшов статтю на якомусь сайті і передрав все. та візьми сам, проведи розслідування і напиши.
  по факту – тендер через Проззоро. закупівельну ставили 2, 3 млн, купили за 2,09 млн, зекономили бюджету 210 тисяч.
  Чи правильно було купити в тої фірми, яка технічний паспорт і сертифікат якості не надала? потім через півроку все поламається і автор буде писати, що купили металобрухт.

  • А звідки впевненість, що через півроку поламається?
   А “підставою для відхилення пропозиції ТОВ «Демікс» стала відсутність підпису та печатки на проекті договору”, хоча ціна на 160 тис(!) дешевше, то це нормально?
   Чи хотіли віддати комусь із “своїх”?

   • Так может это Бондаренко-зам. мера “пролобировал”. Он же долго в Днепре работал.

 2. Анонімний думає, що чим дорожче, тим якісніше. Зразу видно “великого фазівця”. Мабуть з лави свободівців, там повно таких

  • Не думає, просто до товару треба додавати сертифікат якості і технічний паспорт.
   А відсутність печатки і підпису це також порушення. яке може потім дати можливість відмовитися від виконання умов тендера.
   Нема підпису, нема печатки, виникнуть проблеми, що в судах доведеш?

 3. На всьо нормуль, от як би вкрали 3000грн, то вже була б карна справа. А із 160 тис. можна і “відстепнути” і всьо у них хокей!

 4. Вважаю, що Замовник діяв в межах чинного законодавства. А Техноторгу потрібно вибирати інші методи конкуренції та завойовувати репутацію не за рахунок плюндрування конкурентів.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.