Хмельницька АЕС замінить російського постачальника обладнання на європейського

У зв’язку з виключенням можливості поставки обладнання реакторної установки виробництва Російської Федерації для забезпечення завершення будівництва енергоблоків № 3 і №4 Хмельницької АЕС виникла необхідність заміни постачальника обладнання. Про це повідомляє сайт «Енергоатому» України.

У ситуації, що склалася було розглянуто варіант із завершенням будівництва з РУ ВВЕР-1000 альтернативного виробництва, який зміг би забезпечити завершення будівництва енергоблоків № 3 і № 4 Хмельницької АЕС в короткі терміни і при мінімізації витрат.

В якості альтернативного постачальника реакторної технології та обладнання ВВЕР розглядається європейський постачальник. При цьому, проектом будуть передбачені додаткові заходи щодо підвищення безпеки, в порівнянні з діючими АЕС України:

застосування додаткових систем забезпечення цілісності гермооболочки (система регульованого фільтрованого скидання, рекомбінатори водню);

вдосконалення електричної частини за рахунок підвищення надійності;

застосування сучасних систем контролю і управління енергоблоками;

реалізація заходів, передбачених Комплексною програмою підвищення рівня безпеки для діючих енергоблоків АЕС та стрес-тестами українських АЕС;

реалізація науково-технічних розробок за можливості застосування системи зовнішнього охолодження корпусу реактора.

Теги: 
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Один коментар

 1. Головний ризик насправді у тому, що у нас на Україні, займаючись «розподілом» створених усім народом об’єктів державної власності, портфелів та грошових потоків, чогось ні хто не думає (чи не знає?) про наступне:
  1. Більше 50 % (а на даний момент через відомі обставини більше 60 %) електроенергії на Україні виробляється на АЕС.
  2. Гарантований термін безпечної експлуатації (приблизно 30 років) змонтованих на наших АЕС реакторів радянського виробництва закінчується, а єдиний пострадянський реактор був закінчений монтажем на початку 2000-их років на Хмельницькій АЕС в основному теж з агрегатів ще радянського виробництва (введений в експлуатацію в першій половині 90-их на Запоріжській АЕС агрегат можна взагалі вважати радянським).
  3. Як усім відомо нічого реального стосовно розбудови на Україні нових потужностей АЕС не робиться (контракт с Росією щодо співпраці у будівництві нових реакторів на АЕС розірваний, конкретних дій з іншими партнерами не має).
  4. Також припинені роботи (співпраця з Росією) з будівництва на Кировоградщині (де є відповідна сировина) потужностей з виробництва паливних елементів для АЕС.
  Отже через деякий час ми будемо, або суттєво ризикувати, експлуатуючи старі потужності АЕС, або… сидіти при свічках (на Україні навіть гасових ламп вже не можуть виробляти).
  Крім вказаного дуже велика вірогідність виникнення наступного дуже суттєвого ризику, а саме: Одержуючи паливні елементи для АЕС з Росії «відроблені» елементи ми повертали туди ж. А тепер, розірвавши з Росією відповідні відносини, де ми їх будемо утилізовувати та / або «захоронювати»?
  А всі ці постмайданні розмови про добудову блоків на Хмельницькій АЕС поки що далі цих розмов не йшли (Хто ж буде враховуючи існуючий стан на Україні вкладати в її екноміку / енергетику серйозні інвестиції, адже “дурних немає”?).

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.