Митрополит Хмельницький та Кам’янець-Подільський Антоній звернувся до подолян з нагоди Дня гідності та свободи

Митрополит Хмельницький та Кам’янець-Подільський Антоній опублікував на сайті Хмельницької єпархії УПЦ КП послання до подолян.

«Улюблені сини і доньки благословенної Хмельниччини!

Сьогодні ми святкуємо день Гідності і Свободи. Цей день є знаковим у житті сучасної України, бо коли наш народ глибоко усвідомив, на порозі якої національної катастрофи він знаходився, всі, від юнака до старця, піднялися не просто на захист Богом даного права бути господарями на своєї землі, а на захист самої Правди Божої. Тому промислом Господнім це святкування зливається з днем пам’яті Собору Архистратига Михаїла та інших Небесних Сил безтілесних.

Саме через Правду, за яку змагався і до сьогодні змагається український народ, Господь явив Свою милість. Розпростерла Свій Покров над Україною Сама Пречиста, покривши їм наших наше військо. Бо той хто стоїть у Правді – є непереможним: «Господь – Просвічення моє і Спаситель мій, кого убоюся. Коли й військо проти мене стане, не злякається серце моє; коли й ціла війна стане проти мене, і тоді я буду надіятися на Нього» (Пс.27:1,3).

Дороги мої, ми святкуємо день Гідності і Свободи в важкий час, коли ворог ще порушує спокий нашої землі, коли щодня гинуть ліпші сини і доньки України. Мусимо пам’ятувати, що людина стає внутрішньо сильною, якщо вона виконує в своєму житті заповіді Божі, головна з яких – заповідь про любов. «Немає більше від тієї любові, як хто душу свою покладе за друзів своїх» (Ін. 15, 13) – в цих словах Євангелія йдеться про те, наша любов до Бога, ближніх і Батьківщині повинна бути дієвою, кожний мусить вносити свій вклад у перемогу над ворогом.

Нам усім сьогодні важко, не все відбувається так, як ми того бажаємо, або як сподівалися після перемоги Революції Гідності. Дехто, спокушений лукавим, знову закликає до майдану. Але Господь сказав нам: «Усяке царство, що розділилося в собі, запустіє; і всяке місто чи дім, що розділилися у собі, не встоять» (Мт. 12:25). Держава стає внутрішньо сильною та перемагає тільки завдяки єдності її громадян. Порядок, встановлений законом, мусить існувати. Саме на такому порядку і підпорядкуванні закону побудували своє процвітання демократичні країни. Боротьба з корупцією, хабарництвом та знищуючим країну популізмом, мусить відбуватися виключно законними та мирними засобами.

Сучасність щодня ставить перед нашою країною нові виклики. Але я впевнений, що з Божою допомогою Україна зможе витримати все! Всім віруючим у Христа необхідно об’єднати свої зусилля і в молитві, і в проповіді Євангелія, і в справах милосердя. Як написано в Святому Письмі: «Проповідуй Слово, наполягай вчасно і невчасно, картай, забороняй, переконуй з терпеливістю та з наукою» (2 Тим.4:2).

Вітаю Вас зі святом і молитовно бажаю Божого благословення у всякому доброму ділі. Нехай Господь береже Вас і Ваших близьких»

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 3

  1. Насправді ніякої революції (та і мети її робити) не було, бо ніхто не збирався змінити і не змінив суспільно-політичний та економічний лад в державі. Як був “дикий” капіталізм з олігархами при владі, так і залишився ще “дикіший” з “новими старими” олігархами. “Вор у вора дубинку украл”. А щодо гідності, то насправді був звичайний егоїзм, підступність та заздрість (до тих, хто вже встиг накрасти) основної частини т.з. “низової” складової цієї “революції”, тобто тих, хто безпосередньо “хуліганив” на майданах. І цих людей, і їхню підспудню (майже на рівні інтуїції) мотивацію досить успішно використали ті, хто потім прийшов до влади. І знову це використовують ті, хто зараз хоче прийти до влади. А безпосередньою успішно роздмуханою “іскрою” було те, що Янукович “зруйнував” надію тих, хто думав, що після підписання відповідної угоди з Європою, можна буде зразу, або втекти туди в Європу (був обіцяний безвізовий режим, якого і досі немає), або, нічого не роблячи, зразу добре зажити на Україні. В кінці кінців зрозумійте, що наслідком цієї “революції” якраз і є хаос і безлад та розвал України, як нації, яка тільки формувалася, так і держави, та загибель людей і основних фондів. Як видно з зубожіння основної маси нашого народонаселення, не відбулася і т.з. “соціальна” революція. А це звернення митрополита є беззаперечним доказом, що навіть церква з головною метою підвищення своєї дохідності і та “примазується” до даної несправжньої “революції”.

    • Смена олигархов конечно не революция. Но оправдать это в глазах”выборця” нужно, да и себя борцом комфотрнее чувствовать, чем наемником.

  2. Яка гідність ? Це сатанинський шабаш галицької бикоти яка засрала всю Україну львівським мусором.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.