На свинофермі “Подільський бекон” спалять 7,5 тис. голів тварин через чуму

У селі Воронківці Старокостянтинівського району на свинофермі ТОВ “Подільський бекон”, де зафіксований спалах Африканської чуми свиней (АЧС), буде спалено 7,5 тис. голів.

Про це НГП повідомив заступник голови Хмельницької ОДА Володимир Кальніченко.

“Відповідні служби розпочали процес знищення шляхом спалення інфікованих свиней. Наступним кроком планується омертвіння решти поголів’я, які знаходяться у сусідніх комплексах (всього – 6 будівель – НГП) з місцем, де виявлено вогнище АЧС”, – сказав він.

Що стосується нанесених збитків господарству, то високопосадовець наголосив: якщо буде доведено, що спалах Африканської чуми свиней допущений з вини керівництва свиноферми, то бюджетна компенсація не передбачена.

Крім цього, ветеринари здійснюють подвірний обхід приватного сектора, який входить до трикілометрової карантинної зони.

Як відомо, перші випадки смертей тварин на ТОВ “Подільський бекон” були виявлені 13 листопада. Територія підприємства визначена як карантинна зона, до трикілометрової зони нагляду віднесено село Воронківці.

Африканська чума свиней (хвороба Монтгомері) – контагіозне вірусне захворювання свійських і диких свиней. Для людини вірус АЧС небезпеки не несе. Захворювання передається при прямому контакті хворих тварин і здорових, через продукти зі свинини, кліщами і механічно (транспортними засобами, при переміщенні людей і тварин). Вакцини від захворювання немає. Майже все поголів`я хворих свиней гине. Вірус знищується виключно шляхом нагрівання до високих температур.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.