За 9 місяців ввіз товарів з Росії на Хмельниччину перевищив імпорт з країн ЄС

У січні-вересні цього року обсяги експорту та імпорту товарів на Хмельниччину становили, відповідно, 204,1 млн.дол. США і 225,6 млн.дол. Порівняно з січнем–вереснем 2015р. експорт зменшився на 29,6% (85,9 млн.дол.), імпорт – збільшився на 20% (37,6 млн.дол.).

Про це повідомляє Головне управління статистики в області.

Зовнішньоторговельні операції проводились з партнерами з 95 країн світу. Серед країн-партнерів найбільше експортувалися товари до Німеччини (18,7%), Російської Федерації (11%), Польщі (10,6%), Молдови, Республіки (4,1%).

Суттєві імпортні поставки товарів надходили з Німеччини – 16,3%, Польщі – 11,0%, Китаю – 10,3%, Саудівської Аравії – 7,6%, Російської Федерації – 6,4%.

Що прикметно: за дев’ять місяців 2016-го імпорт товарів з Росію на територію Хмельницької області зріс на 41,3% – до 14,4 млн. дол порівняно з аналогічним періодом минулого року. Водночас експорт продукції до РФ впав на 45,1%.

З країн Європейського Союзу до Хмельниччини завезли товарів на 118,4 млн. дол, що на 10,7% більше, ніж на цей же період минулого року. Експорт продукції з Хмельниччини до ЄС скоротився на 23,7%.

Як відомо, з 1 січня 2016 року набрала чинності заборона на імпорт російської продукції в Україну.

В Україну тепер не можна ввозити з Росії м’ясо, птицю, рибу, молочну продукцію, сири, шоколад та цукерки, дитяче харчування, хлібобулочні вироби, каву та чай, горілку, пиво та цигарки. А також товари важкої промисловості: локомотиви та обладнання для залізниці.

Згідно із постановою Кабміну, заборона на російський імпорт триватиме щонайменше до 5 серпня цього року.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 4

  1. Це пабєда. Адназначна!

  2. Треба щоб обласна рада заборонила ввозити товари:)

    • Не можна забороняти щось наполовину, необхідно відмовитись від їх паскудного сибірського газу!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.