Міністр енергетики пропонує передати в концесію енергоблоки Хмельницької АЕС

Міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик пропонує передати в концесію блоки №3 і №4 Хмельницької АЕС, а також деякі магістральні і міждержавні лінії електропередач.

Це передбачено пілотним проектом “Енергетичний міст” Україна-Європейський Союз”, підготовленим Міненерговугілля, пише видання “Апостроф”.

Планується також експорт електроенергії енергоблоку №2 Хмельницької АЕС в країни Європейського Союзу. За виручені кошти можна буде добудувати енергоблоки №3 та №4 ХАЕС.

Міністерство енергетики та вугільної промисловості підготувало пілотний проект “Енергетичний міст” Україна-Європейський Союз”.

%d1%85%d0%b0%d0%b5%d1%81

Згідно з пояснювальною запискою до документу, проект спрямований на розвиток інфраструктури міждержавних електричних мереж та добудову енергоблоків №3 і №4 Хмельницької АЕС.

“Це важливий інструмент інтеграції об’єднаної системи енергетичної системи України в європейську енергосистему ENTSO-E з залученням приватних партнерів на принципах державно-приватного партнерства”, – йдеться в записці.

Сам проект постанови передбачає дати право на передачу в концесію деяких ліній електропередач. Зокрема, магістральні лінії 750 кВ “Хмельницька АЕС – Західноукраїнська”, міждержавні – 750 кВ “Хмельницька АЕС – Жешув (Польща)” і “Західноукраїнська – Альбертіша (Угорщина)”.

f2d4bff46f0ab4c13d3c7fa707405a15

Крім того, пропонується дати можливість передавати в концесію недобудовані енергоблоки Хмельницької АЕС (№3 і №4) і Калуської ТЕЦ, а також загальностанційне розподільний пристрій блоку №2 Хмельницької АЕС.

%d1%85%d0%b0%d0%b5%d1%813

Реалізація проекту, відзначають в Міненерговугілля, дозволить за 2-3 роки розширити синхронну зону України та ENTSO-E в якості першого кроку інтеграції української енергосистеми в європейську.

Зокрема, збільшиться обсяг пропускної спроможності міждержавних електромереж, за рахунок експорту електроенергії енергоблоку №2 Хмельницької АЕС до країн Європейського Союзу можна буде отримати кошти на добудову енергоблоків №3 і №4.

Проект постанови Міненерговугілля підготували в кінці жовтня. Міністр Ігор Насалик просить Міністерство фінансів, Міністерство економічного розвитку і торгівлі, а також НКРЕКУ розглянути і узгодити документ до 15 листопада з тим, щоб він міг бути винесений на розгляд Кабінету Міністрів.

За інформацією видання, в МЕРТ, який є основним міністерством за погодженням цього документа, проект постанови ще не аналізували.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Один коментар

  1. А ЧОМУ Б НЕ ВІДДАТИ ЕВРОПЕЙЦЯМ ПОВНІСТЮ ЗІ ВСІМА НУТРОЩАМИ АЕСИ ХМЕЛЬНИЦЬКУ ТА РІВЕНЬСЬКУ, ВСІ ТЕЦИ І ЛІНІЇ РАЗОМ З НОСАЛИКОМ ТА ЙОГО РОДИНОЮ, А ВИРУЧЕНИХ КОШТІВ, МОЖЛИВО, ВИСТАЧИТЬ НА БУДІВНИЦТВО ВІТРЯКІВ, ЯКІ ЗАМІСТЬ МЛИВА ІНКОЛИ ЖИВИТИМУТЬ НАШІ ЛАМПОЧКИ ІЛЛІЧА

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.