У Старокостянтинові планують надати громаді можливість відслідковувати бюджетні процеси

З метою виконання заходів, які на направлені на виконання Закону України «Про запобігання корупції», Закону України «Про доступ до публічної інформації», Закону України «Про відкритість використання публічних коштів» Старокостянтинівськаміська рада планує прийняти програму “Прозорий бюджет Старокостянтинова”. Про це повідомляє «Старокостянтинів небайдужий».

У разі прийняття та реалізації такої програми громада отримає можливість відслідковувати бюджетні процеси (доходи, видатки, фінансування і т.д.) за допомогою найсучасніших інструментів та сервісів, – запевняє її автор Олександр Шевчук на свої сторінці у Фейсбук.

“На чергову сесію міської ради 25-го листопада винесена на затвердження розроблена мною за підтримки фракції “Сила людей” програма “Прозорий бюджет Старокостянтинова”.

Запрошую долучитися до обговорення Програми усіх небайдужих. За 2 тижні, які залишилися, можна буде внести правки та врахувати пропозиції. Обіцяю, що усі побажання будуть розглянуті та після обговорення враховані”, – говорить Олександр Шевчук.

Метою проекту “Прозорий бюджет Старокостянтинова” є зробити бюджет міста Старокостянтинова публічним і зрозумілим кожному. Головним завданням проекту є створення зручних онлайн інструментів для участі громади міста у зборі інформації для подальшого аналізу головних проблем, що турбують жителів міста, визначення пріоритетів розвитку Старокостянтинова, підвищення контролю громади за виконанням та використанням бюджетних коштів.

Програма також передбачає:

Проведення просвітницької роботи серед мешканців міста для того, щоб громадяни у зрозумілій формі були проінформовані про утворення, розподіл та використання бюджетних коштів міста;

Участь представників громади на засіданнях постійної депутатської комісії з питань бюджету;

Відслідковування змін до бюджету, які вносяться на сесії міської ради;

Аналіз обов’язкових звітів про виконання міського бюджету;

Моніторинг здійснення платежів казначейською службою по видаткам місцевого бюджету;

Контроль ефективності використання бюджетних коштів;

Анкетування жителів міста щодо ряду важливих питань життєдіяльності Старокостянтинова.

Реалізувати Прозорий бюджет в Старокостянтинові планується до січня 2017 року.

Теги: ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 2

  1. в Хмельницькому вже майже рік як є.

  2. Децентралізація медицини почнеться з “первинки”, – концеція МОЗ:

    http://decentralization.gov.ua/news/item/id/3580

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.