Вінницька апеляція відмовилася повертати хмельничанам тариф 3 грн на проїзд у маршрутках

Вінницький апеляційний адміністративний суд залишив без задоволення скаргу про визнання нечинним рішення виконавчого комітету Хмельницької міської ради № 183 від 29.02.2016 року «Про встановлення тарифів на транспортні послуги по перевезенню пасажирів в місті Хмельницькому у міському пасажирському транспорті загального користування в режимі маршрутного таксі».

Про це свідчить ухвала суду від 13 жовтня.

Позивач посилався на те, що оскаржуване рішення виконкому суперечить рішенню Хмельницького територіального відділення Антимонопольного комітету України № 95-рк від 04.09.2015 року де вказано, що рішенням виконавчого комітету Хмельницької міської ради № 174 від 26.02.2015 року встановлено вартість проїзду на перевезення пасажирів в режимі маршрутного таксі 3,50 грн.

Тобто виконком ввів в дію нові тарифи на перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування без дотримання процедури передбаченої для прийняття регуляторного акту, зокрема, без належного опрацювання розрахунків собівартості транспортних послуг, а тому може бути економічно необґрунтоване, а відтак, звернувся до суду за захистом прав та інтересів.

Натомість суд з’ясував, що хмельницький виконком законно підвищив проїзд у міському пасажирському транспорті з 3 грн. до 3,50 грн.

А саме – цьому рішенню передували письмові звернення суб’єктів господарювання з наданням розрахункових матеріалів щодо необхідності збільшення тарифу на послуги з перевезення пасажирів на міських маршрутах загального користування.

Згідно з зведених розрахунків тарифу, вартість перевезення одного пасажира коливається в межах 3,30-7 грн. А, згідно з аналізом регуляторного впливу проекту рішення виконавчого комітету Хмельницької міської ради «Про встановлення тарифів на транспортні послуги по перевезенню пасажирів в місті Хмельницькому у міському пасажирському транспорті загального користування», перевезення одного пасажира по підприємствах-перевізниках становить більше 4 грн.

Крім цього, апеляційна інстанція зауважила, що відповідний проект рішення був опублікований та оприлюднений у ЗМІ і обговорений на громадських слуханнях.

Як писав НГП, з 1 березня 2016 року у Хмельницькому підвищилися тарифи на проїзд у маршрутних таксі – 3 грн до 3,5 грн.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Один коментар

  1. Вiтаю ! Це перемога !

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.