На Хмельниччині вдалося запобігти рейдерському захопленню елеваторів

Сьогодні відбулася невдала спроба рейдерського захоплення стабільно працюючого славутського елеватора та кількох інших подібних об’єктів на Рівненщині.

Про можливість такого розвитку подій трудовий колектив славутського елеватора раніше своїм колективним листом повідомляв очільника області та керівників правоохоронних органів. Все почалося з того, що невідомими особами на початку жовтня здійснено декілька змін керівників товариства, яке виступає власником елеваторного комплексу. При цьому як трудовий колектив, так і діючий керівник дізналися про такі зміни з загальнодоступного реєстру, а не від представника власника товариства. Такий порядок дій є класичною підготовкою до рейдерського захоплення елеватора та інших ліквідних активів. На підставі наявних відомостей законним керівником було подано заяву до правоохоронних органів, порушено кримінальне провадження за ч. 4 ст. 190 Кримінального кодексу України (шахрайство, вчинене організованою групою осіб).

Розвиток подій не примусив себе чекати. Сьогодні, з самого ранку, особи, які всюди представлялися новими директорами, у супроводі адвоката з Києва та трьох автобусів з молодиками спортивної зовнішності й болгарками в руках, з’явилися перед прохідними великих сільськогосподарських підприємств спочатку в Рівненській області. Завдяки швидкому реагуванню поліції та чіткій позиції працівників підприємств щодо недопущення порушення законності, рейдери відступили. Зрозумівши, що без належних документів отримати контроль над потужностями їм не вдасться, колона вирушила до Славути.

Перед прохідною елеватора гастролерів вже зустрічали запрошені трудовим колективом міський голова Славути Василь Богданович Сидор та представники поліції. На запитання про мету візиту, рейдери багаторазово повторювали, що бажають пройти на закриту територію елеватора для проведення інвентаризації. Разом з тим, ні адвокат, ні так званий директор, не змогли повідомити, яке ж майно знаходиться на території елеваторного комплексу. Сам «директор», спортивної зовнішності молодик, взагалі нічого не міг повідомити – ні хто, як і коли його запросив та призначив на цю посаду, ні чим займається товариство, – він грав німу роль, на яку його найняли. Жодних належних документів щодо призначення директора та на майно також надано не було. Рейдери змушені були визнати також і те, що навіть не намагалися діяти цивілізованим шляхом.

Очевидно, що гастролери не очікували такого повороту подій, швидкої реакції правоохоронних органів та міської влади. Одностайність позиції трудового колективу та владних органів щодо неприпустимості рейдерського захоплення робочого підприємства, позбавлення людей можливості працювати, є неприпустимим, примусили їх відступити.

Силовий варіант захоплення не здійснювався, але чи можна виключати його взагалі? Доки у державному реєстрі директором значиться «призначений» рейдерами молодик – однозначно ні.

Сподіваємося, час розставить все на свої місця, а елеватор і надалі буде безперебійно працювати і давати славутчанам робочі місця та грошові надходження до бюджету.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.