Командування ВПС: у Старокостянтинові влада потурає забудовам, які знижують боєготовність авіації (Оновлено)

Командувач Повітряних Сил Збройних Сил України генерал-лейтенант Сергій Дроздов розкритикував дії місцевого самоврядування Старокостянтинова, які направлені на зниження боєготовності авіації, зокрема, військової частини-польова пошта В2806.

Фото з сайту "Наше місто"

Фото з сайту “Наше місто”

Відповідний лист є у розпорядженні “Незалежного громадського порталу”.

Претензії генерал-лейтенанта зводяться до забудови району аеродрому у Старокостянтинові без відповідних погоджень з Міністерством оборони України.

“На сьогодні поблизу аеродрому триває будівництво житлових будинків по вул. Ессенська, Софійська та Миру, господарських будівель по вул. Попова, що створює перешкоду для контролю повітряного простору під час проведення польотів”, – зазначив Сергій Дроздов.

Командувач Повітряних Сил наголосив, що для забезпечення польотів літаків з аеродрому необхідно мати вільний від висотних перешкод смуги повітряних підходів за курсом зльоту-посадки літаків. У межах приаеродромної території обмежується висота забудови…, а в районі аеродрому не допускається будівництво об’єктів, вибухонебезпечних об’єктів, димових труб, які створюють небезпеку під час виконання польотів.

“Також негативно впливають на безпеку польотів такі об’єкти: асфальтобетонний завод на вул. Житомирське шосе, комплекс з виробництва акумуляторів на вул. І.Федорова, газова заправка на вул. Житомирське шосе, сміттєзвалище в селі Сахнівці (8 км від аеродрому) та трасі Старокостянтинів-Київ напроти бару “Точка” (10 км від аеродрому). Погодження будівництва зазначених об’єктів здійснювалося місцевими органами самоврядування з порушенням вимог нормативно-правових актів України, без погодження з Міністерством оборони України”, – заявив генерал-лейтенант.

Він наголосив, що подальше невиконання вимог нормативних документів місцевими органами самоврядування “призведе до неможливості виконання польотів аеродрому Старокостянтинів, що негативно впливає на боєздатність Збройних Сил України”.

З редакцією НГП зв’язався міський голова Старокостянтинова Микола Мельничук, який наголосив, що зміст листа не відповідає дійсності.

“Лист необ’єктивний, оскільки не підтверджує жодного порушення органу місцевого самоврядування. Адже на вулицях Софійська і Попова ми не вели жодного будівництва – там збудовані житлові будинки Міністерства оборони (мікрорайон Авіатор). Що стосується будинку на вулиці Миру, то він знаходиться у зоні злету-посадки літаків, що не перешкоджає польотам авіації. Аналогічно зі сміттєзвалищами, які виникли 50 років тому”, – констатував він.

За словами Мельничука, претензії варто висловлювати до місцевого елеватора, який збудований з порушеннями.

“Ми зверталися в прокуратуру та міліцію. Врешті-решт дійшли згоди, що власники елеватора зроблять надсипи і піднімуть локатори. Однак чому досі цього не зроблено, мені не відомо”, – додав градоначальник.

Мер зауважив, що контроль за видачею документації на будівництво здйснює Управління Держархібудінспекції у Хмельницькій області, а не органи влади.

Крім цього, Мельничук стверджує, що після публікації інформації мав розмову з Командувачем Повітряних Сил Збройних Сил України генерал-лейтенант Сергієм Дроздовим, який сказав, що не підписував подібних листів.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 16

 1. …. заяви, стурбованості…. Треба публікувати покарання винних, щоб іншим неповадно було скоювати злочини!

 2. Вот до чого доходить коли забудовник генералу не заніс за “погодження” бо не зрозуміло як мусорка за 8 км впливає на взліт винищувача.

  • Такий (дуже м’яко кажучи) “некомпетентний” та “тенденцізіонний” лист “Командувача ВПС”, що окрім зазначеної вище (1-им) виникають і інші підозри: 1. “Командувача” (питання – якого? Дивіться далі) просто підставили і він підписав цей лист не розібравшись в суті проблем . 2. Цей лист взагалі фейк, бо такої посади в Збройних Силах України не існує вже багато років (НГП перед тим як подавати цю інформацію, теж хоча б в чомусь повинно було розібратись).

   • Сергі́й Семе́нович Дроздо́в — генерал-полковник Збройних Сил України, з 20 липня 2015 року — командувач ПС ЗС України.
    Указом Президента України № 452/2016 від 14.10.2016 «Про присвоєння військових звань» присвоєно звання генерал-полковник

   • До речі (місцеві це добре знають), на урочисті заселення житлових будинків по пр. Мира та вул. Попова, замовником будівництва яких було якраз МО України, неодноразово прибували і відповідні командувачі. і тогочасні Міністри Оборони. Усі вони були в захваті. Для інформації: Ні в якому іншому гарнізоні в Україні стільки житла для військовослужбовців Повітряних Сил Збройних Сил України та пенсіонерів Збройних Сил України (навіть у Києві чи Житомирі) побудовано не було. Без участі “мера” м. Старокостянитонова (за цей часна відміну від командувачів та міністрів на цій посаді була одна і таж людина) це б будівництво не відбулося б.

    • Компетентному. Аби щось коментувати, потрібні знання.
     Посада командувача ПС ЗСУ була завжди.Вказаний лист зареєстрований в органах влади Хмельницького.
     А вам би радив не засмічувати недолугими коментарями інтернет.

     • Якщо сам неуважний і некомпетентний (невіглас, та до того ж, ще і хамло, тому що сам не знає, а зверхньо повчає якраз компетентних людей), то не “звезди” (певно з НГП, яке знову “перднуло у воду”, що “викручується “). В заголовку інформації НГП було – “Командувач ВПС”, а такого виду військ в ЗСУ не існує вже майже 10 років, як, відповідно, і не існує посади – командувач ВПС. В ЗСУ на базі 2-ох окремих видів віійськ: Військово-Повітряні Сили ЗСУ та Війська Проти-Повітряної Оборони ЗСУ був створений новий об’єднаний вид військ – Повітряні Сили Збройних Сил України зі штабом у м. Вінниці (де до 1999р. був штаб 43 РА РВСП, а потім штаб ВПС ЗСУ). Відповідно і була введена нова посада командувача. Друга помилка вже в тексті – військове звання теперішнього командувача. Третя і головна помилка – викладення самої суті цього листа, тенденціозне та перекручене. Повторюю “для особо одаренных”, що командувача ПС ЗСУ здорово “підставили”, бо більшість тих фактів, які нібито з листа наведені в інформації НГП, не відповідають дійсності: або взагалі та / або – часу будівництва / часу створення згаданих об’єктів (нариклад: “сміттєвих” полігонів, елеватору тощо) та / або – підпорядкованності (відповідадбності) міському голові. Якщо сам бовдур, то не мороч людям голову (чи …). А щодо суті будівництва житла для віськовослужбовців та пенсіонерів ЗСУ в м. Старокостянтинові, то дивись вище, таких здобутків у ці часи не було ніде на Україні. І заслуга мера Мельничука В.С. (це факт, місцеві знають) в цьому досить суттєва. І не треба плутати боротьбу з мером з зовсім іншими питаннями, як то будівництво житла для військовослужбовців і пенсіонерів ЗСУ.

     • Якщо мій попередню репліку знову видалять, то це буде тільки підтвердженням того, що НГП, не розібрашись і не перевірив, викладає тут усяку “фігню”, і не терпить вказівок на їх помилки.

    • Та яке має відношення Мельничук до військового житла.Ви краще розкажіть про те як він військову землю дерибанить і обєкти військові розвалював.Чи може забули як він до военних дій ШПИТАЛЬ ХОТІВ ЗАКРИТИ!

  • Є таке поняття, як орнітологічна обстановка. Тобто зазначена мусорка приваблює птахів, які негативно впливають на безпеку польотів і попадання птаха в літак під час польоту може призвести до аварії. А в літаку до Вашого відома, знаходяться люди. І ніколи не коментуйте те в чому не розумієтесь.

 3. Схоже, Мельничук з командиром частини не поділилися з кимось у Києві.
  Це як у п’єсі “Ревізор” – не по чину береш!

  https://ngp-ua.info/2016/10/29848 Мельничук виділив 1,2 млн. грн на відремонтовані казарми, а вояки отримали “відкат” – прокуратура

 4. Компетентному. Лист, про котрий написав НГП надійшов на адресу ОДА ще на початку жовтня. Тоді командувач мав звання генерал-лейтенанта. І не треба тут вихвалювати здобутки Мельничука, вони усім відомі, як хороші так і погані.
  Лист дійсно такий є, лише цікаво чому НГП не опублікувало на нього відповідь

 5. Компетентний – це троль Мельничука Як можна говорити, що зміст листа спотворений, якщо сам його не бачив. А може друг Мельничук показав? От і гавкає на всіх як шавка.

 6. Згаданий лист обласна влада перенаправила до ДАБІ. Формулювання там жорсткі, журналісти не все чомусь показали.
  У Мельничука ніхто не забирає лаврів будівництва житла військовим. Про це не йдеться у листі. Говориться про відповідальність мера за забудову міста, відсутність належного контролю, належну взаємодію з військовими.
  Якщо є проблема, потрібно її спільно вирішувати, а не гарлапанити, що це фейк.

  • Та які нахрен лаври Мельничука при будівництві військового житла!Одне що він може поставити собі в заслуги.Це Фрідман коріш його забудовник, який на той час був депутатом облради з ним в одній партії.То таке набудував що вже сиплеться.

  • Трошки несвоєчасно, тому що був зайнятий хворобою близьких: От ви «Обізнаний» (цей «нік» інколи використовував я) якраз зовсім не Обізнаний, а самі є гарлапаном. Бо не знаєте суті та не зрозуміли мене, а «гарлапаните». Я ніякий не троль Мельничука (в свій час я навіть судився з ним «в інтересах держави» і переміг регресом та від цього відповідному контингенту старконівських мешканців був конкретний зиск). Тим більше, я йому ні сват, не брат, ні бізнесовий партнер (навіть «таємний»). І в свій час голосував я проти Ющенка, тоді як він агітував за нього. Я мав на увазі, що не треба плутати «політичну» боротьбу (насправді, чисто бізнесову «підковьорну возню») з питаннями будівництва житла для військовослужбовців і пенсіонерів ЗСУ. Так от, в свій час це будівництво (на розі вул Попова та, земельна ділянка за адресою – вул. Попова, 4) було погоджено у всіх інстанціях та його плани (т.з. щорічні титульні списки з зазначеннями кількості і поверховості будинків, кількості і площі квартир, кошторисної вартості будівництва та т.п.) не те що не погоджувалися, а щорічно затверджувалися тодішніми чинними Міністрами оборони України (перед цим погоджувалося усіма інстанціями: міськими комунальними, архітектурно-будівельними, військовими тощо). Інакше і бути не могло, тому що це будівництво здійснювалося за рахунок Державного бюджету України по «титулу» МО України за замовленням відповідної структури МОУ (державної). І вартість 1 м2 загальної площі згаданих квартир виходила значно меньша (на кілька сотень гривень) не тільки за ринкову, і навіть за т.з. регіональну середньо-опосередковану, яко щоквартально затверджувалася відповідними структурами центральної державної влади (Держбудом тощо). І це незважаючи на те, що ці квартири були виконані повністю готовими для проживання в них (звичайно, без роскоші), тобто – «під ключ». І ніяких скандалів чи щодо заселення (за розподіл ми не відповідали), чи щодо підключення до мереж, чи щодо якості (суттєвих) і т.п. не було. І зараз не має (я вважаю, що слова в деяких коментах стосовно того, що вони «сипляться» є елементом тієї самої боротьби). Крім відповідних структур Міноборони та місцевого самоврядування ніхто цим будівництвом не займався / не переймався. І особиста заслуга (кажу як учасник справи і безпосередній свідок) М.С. Мельничука була досить суттєва (він був тією «фігурою» в ряду 3-:-4-ох, без участі яких це будівництво в Старконі об’єктивно просто не відбулося б). І ще раз підкреслюю, моє припущення стосовно того, що згаданий лист є фейком, моє допущення, пов’язане з конкретними причинами (вже пояснював вище), саме: з помилками (в заголовку допису і безпосередньо у тексті) неправильно були вказані посада і військове звання «командувача»; пересказана (підкреслюю – пересказана) хмельницьким Незалежним громадським порталом частина листа «Командувача ВПС» щодо «непогодження» згаданого будівництва з МОУ і відповідальності за це мера не відповідає дійсності (обґрунтування наведені тут вище). Якщо такий лист був, то його просто «підсунули» «командувачу» і він підписав його не розібравшись, що не робить йому часті. А те що згадали про цей лист через довгий проміжок часу після його реєстації, ще раз доказує, що він був спеціально підготовлений для боротьби з Мельничуком.
   А щодо звинувачень і образ мене та моєї компетентності то «розкриюся» (хоча зараз це може бути небезпечним). Я саме тоді від МОУ організовував це будівництво (в т.ч. – на території Хмельницької області) і конролював його, тобто – був безпосереднім учасником подій. А збудовано тоді (2004-:-2013 роки) при моїй організації та під моїм контролем (у Славуті, Шепетівці, Ізяславі, Старокостянтинові, Хмельницькому і Кам.-Подільському) було 28 житлових будинків на 1751 квартиру. І при цьому ні мерседесів, ні безлічі квартир, будинків і земельних діляок ні в мене, ні у моєї сім’ї немає, не зважаючи на те, що «через мої руки» пройшло в тодішніх цінах більще 1-го млрд. грн. (в тодішніх цінах) держбюджетних коштів (так були ще і такі люди на Україні). Ось щодо моєї компетенції.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.