«Батьківщина» презентувала стратегічну програму розвитку села та висунула своїх кандидатів на виборах в об’єднаних громадах

29 жовтня в Києві відбулося Всеукраїнське селянське віче, на якому в присутності 10 тисяч аграріїв лідер партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко презентувала нову масштабну програму розвитку села. В ній передбачається створення з боку держави умов для розвитку аграрної галузі України, яка може наздогнати такі країни-лідери у цій сфері, як США, Канаду, Норвегію та Данію.

Програмою визначені 11 ключових кроків, які мають бути покладені в основу державної стратегії розвитку села:

 1. Формування селянина-господаря та розвиток сімейно-фермерського устрою господарювання;
 2. Збереження та розвиток поселенської мережі;
 3. Впровадження прозорих земельно-орендних відносин;
 4. Ефективне землекористування, захист прав власників паїв;
 5. Державна підтримка дрібних товаровиробників та поглибленої переробки;
 6. Відшкодування відсотків на аграрні кредитні програми;
 7. Стале оподаткування: єдиний податок з 1 га;
 8. Підвищення рівня оплати праці в АПК;
 9. Децентралізація податків і зборів на рівень громад;
 10. Якісні освітні і медичні послуги;
 11. Розвиток сільської інфраструктури, соціально-інженерних мереж.

Лідер «Батьківщини» звернула увагу, що в Україні 42 мільйони гектарів (72 % території країни)  – це родюча господарська земля. Це 10% відсотків всіх чорноземів світу, і в Україні вони найкращі (український чорнозем зберігається в Парижі в Пробірній палаті). Потенційно Україна може нагодувати 320 млн людей.

%d0%b2%d1%96%d1%87%d0%b51

В Україні всього 35% сільськогосподарських земель перебувають у державній власності. В той же час,в Канаді відповідний показник – 90%, в Ізраїлі – 95%, у Франції – 60%, в США – 50%. І в США спостерігається тенденція до скуповування державою земель, найближчим часом цей показник сягне 90%, переконана Юлія Тимошенко.

Юлія Тимошенко нагадала, що 91% громадян України категорично проти продажу землі сільськогосподарського призначення.

Головна ставка в програмі розвитку села «Батьківщини» – на сімейне фермерство. В Україні всього 43 тис. фермерських господарств, а в Польщі їх 2,5 мільйони. Завдання, яке бачить «Батьківщина», збільшити кількість сімейних ферм щонайменше до 1,5 мільйонів.

Також Юлія Тимошенко підкреслила, що це Всеукраїнське селянське віче одночасно партійним заходом «Батьківщини» з висування кандидатів до місцевих рад та голів об’єднаних громад. Вибори 11 та 18 грудня відбудуться в 184 об`єднаних громадах. Від «Батьківщини» йдуть на вибори 4000 кандидатів у місцеві ради та 184 претенденти на голів об’єднаних громад.

 

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 3

 1. Все вірно!!! Підніметься село-пініметься країна!!!

 2. Якщо Юля в опозиції ,то вона гарно каже. А як при владі? Чомусь забуває все що казала.

 3. Невдоволені діяльністю місцевих депутатів вашої громади? Погоджуєтеся з тим, що кваліфікований та відповідальний депутат – запорука стійкого розвитку місцевої демократії? Тоді гайда доведіть до їх відома інформацію про конкурс з підвищення компетентності депутатів місцевих рад!
  Детальніше: https://www.coe.int/uk/web/kyiv/news-event/news/-/asset_publisher/9W803G4ii38m/content/call-for-applications-to-participate-in-the-workshop-local-councillors-everyday-actors-of-local-democracy-organised-by-the-congress-of-local-and-reg-2?inheritRedirect=f
  #депутат #громада #демократія

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.