На Хмельниччині утримується майже 100 тисяч корів. Основна частина — у приватному секторі, однак саме сільськогосподарські підприємства забезпечили цьогорічне зростання поголів’я. Про це повідомив начальник управління агропромислового розвитку та земельних відносин ОДА Олег Омелянюк.
«Підприємства тримають майже 30 тисяч корів, а господарства населення — близько 70 тисяч», — зазначив посадовець.
За його словами, за рік підприємства й сімейні ферми збільшили поголів’я на 1,5 тисячі, натомість одноосібники скоротили — на 15 тисяч. Причина — економічна, інформує Суспільне.
«Людині утримувати корову затратно: її треба прогодувати, а ціна залежить від кількості та якості молока. Якщо підприємства отримують 18–21 гривню за літр, то населення — лише 10,5–11 гривень», — додав Омелянюк.
У селі Іршики Старокостянтинівської громади одне з провідних молочних підприємств утримує 820 корів, із них 335 — дійні. За словами головного зоотехніка Євгенія Бліндера, тварин доять тричі на день, а високопродуктивних — годують до чотирьох разів на добу.
«Одна корова дає до 40 літрів молока на день. На кожній — транспондерна бирка, яка фіксує продуктивність під час доїння», — пояснює фахівець.
Підприємство автоматизувало доїння й прибирання, а молоко здає на місцевий завод. Однак, як зауважив заступник директора Леонід Харчук, ціна на молоко впала: з 23,5 грн/л до 18,5 грн із ПДВ.
Попри складну ситуацію, підприємство щороку нарощує стадо і будує четвертий корівник. Тут працює 28 людей, переважно жителі громади. Через війну не вистачає кадрів на “чоловічі” професії — водіїв та трактористів.
Заступник Старокостянтинівського міського голови Олег Борикін підтверджує: молочне тваринництво у громаді підтримують три великі підприємства та місцеві фермери, які утримують близько 700 дійних корів. Населення має ще приблизно 2 тисячі, але їх кількість поступово скорочується.
«Молодь виїздить у міста, старші люди вже не можуть тримати худобу. Тому приватний сектор зменшує обсяги», — пояснив посадовець.