У Хмельницькому суд оштрафував на 17 тисяч гривень учасника бойових дій за опір працівникові поліції. Інцидент трапився 12 листопада 2024 року у відділенні поліції №2 Хмельницького районного управління.
За матеріалами справи, чоловік увійшов до приміщення поліції та почав нецензурно висловлюватися на адресу правоохоронців, ігноруючи зауваження. Після цього сержант поліції зробив йому повторне зауваження, на що той у відповідь ударив поліцейського в обличчя. Унаслідок цього правоохоронець отримав легкі тілесні ушкодження.
В судовому засіданні обвинувачений винуватість визнав частково і показав, що цього дня неподалік м. Хмельницького його притягнули до адміністративної відповідальності працівники патрульної поліції за нібито порушення Правил дорожнього руху під час керування транспортним засобом.
У зв`язку з цим, а також порушенням ПДР самими поліцейськими, він зателефонував по номеру «102», після чого прибув у відділок поліції. В приміщенні одразу попередив, що у нього наявний посттравматичний стресовий розлад, дістав газовий балончик та ніж, поклав їх на стіл і розпочав розмову з працівниками поліції. При цьому перебував у стані панічної атаки, зумовленої незаконними діями правоохоронців.
Він дійсно нецензурно висловлював до них претензії через емоційний стан. До нього підійшов сержант поліції , агресивно розмовляв, штовхався та намагався схопити руками. В процесі штовханини він несильно зачепив рукою обличчя потерпілого, після чого останній схопив його і двічі кинув на підлогу, а потім вдарив ногою. Вважає, що конфліктна ситуація відбулась з вини поліцейського, який спровокував його і не навчений належним чином спілкуватись з військовослужбовцями, які отримали травми в результаті бойових дій. Умислу нанести удари потерпілому в нього не було, тілесні ушкодження він міг собі спричинити самостійно. Самих подій у відділку не пам`ятає, у зв`язку з психічним станом.
Захист обвинуваченого просив виправдати його через відсутність складу злочину, наголошуючи на провокуючих діях поліції та особливому психічному стані підзахисного. Свідки також підтвердили наявність у чоловіка психічних наслідків бойових дій.
Втім, суд визнав його винним за ч. 2 ст. 342 КК України (опір працівникові правоохоронного органу під час виконання службових обов’язків) і призначив штраф у розмірі 17 000 гривень. Потерпілий поліцейський, до слова, просив суд не карати ветерана суворо.
Схожі матеріали:
- У Хмельницькому міськрайонному суді обрали нового голову
- На Хмельниччині суд виправдав експоліцейського у справі про хабар: доказів не вистачило
- Суддю Хмельницького міськрайонного суду Тетяну Бацуцу звільнено у відставку
- На Хмельниччині доньку ексвійськового комісара оштрафували на 329 тисяч гривень за спробу допомогти ухилянту
- У Хмельницькому судили офіцера-прикордонника за дезертирство: отримав 6 років тюрми