У Хмельницькій обласній військовій адміністрації відбулося чергове засідання регіональної платформи «Діалог влади та бізнесу». Головною темою обговорення стали можливості та особливості закупівлі імпортної електроенергії підприємствами.
Однією з ключових проблем, що спонукала до дискусії, стали наслідки руйнування енергетичної інфраструктури внаслідок війни. Як зазначили учасники, Україна втратила значну частину генеруючих потужностей: 18 ГВт залишаються на окупованих територіях, а ще 10 ГВт знищені бойовими діями. У таких умовах стабільне електропостачання стає критично важливим для роботи бізнесу, повідомили в ОВА.
Заступник технічного директора АТ «Хмельницькобленерго» Андрій Чайка розповів про заходи, які впроваджуються для балансування енергосистеми. Серед основних інструментів — графіки обмеження та аварійних відключень, автоматичне частотне розвантаження та спеціальна автоматика, що регулює енергетичні потоки.
Він також окреслив альтернативні варіанти енергозабезпечення для підприємств:
- Використання генераторів, що потребує значних витрат на паливо та обслуговування.
- Встановлення власних генераційних потужностей (сонячні панелі, накопичувачі енергії), ефективність яких залежить від погодних умов.
- Закупівля імпортної електроенергії – найнадійніший варіант, адже підприємства, що покривають не менше 60% споживання імпортом, не підпадають під графіки відключень.
Заступник директора ТОВ «Хмельницькенергозбут» Сергій Бойченко наголосив, що імпортна електроенергія дозволяє підприємствам уникнути втрат від аварійних відключень та забезпечити стабільність роботи.
Схожі матеріали:
- Середній розмір заробітної плати чиновників Хмельницької ОВА складає 22 тисячі гривень – Мінфін
- Керівника Департаменту охорони здоров’я Хмельницької ОВА звільнили за згодою сторін
- Словенія будує житло для родин ВПО на Хмельниччині
- Хмельниччина спрямувала майже 1,5 млрд грн на оборону та планує подвоїти внесок
- Почесні звання та орден: Зеленський відзначив мешканців Хмельниччини за розвиток регіону