На початку повномасштабного вторгнення 213 дітей, які перебували в інтернатах Хмельницької області, евакуювали до Польщі. Нині, щоб вони могли повернутися в Україну, їх необхідно влаштувати у сімейні форми виховання.
Про це повідомила начальниця служби у справах дітей Хмельницької ОВА Любов Тимофіїв.
За її словами, на початку повномасштабного вторгнення за рекомендаціями Міністерства соціальної політики, Мінреінтеграції було евакуювано дітей з інституційних закладів області до Польщі. На сьогодні 91 дитина влаштована в сімейні форми виховання, ще є шестеро дітей, які із сімей, що перебувають у складних життєвих обставинах, інформує Суспільне.
За цей період відбуваються розгляди в судах щодо питання, як повернути дітей із сімей, які виховувалися в складних життєвих обставинах, в Україну.
“Є випадки, коли з однієї родини вилучали троє, п’ятеро чи семеро дітей. Є діти з інвалідністю, тому знайти для них прийомну сім’ю складніше. Ми працюємо над тим, щоб переконати майбутніх батьків проходити навчання для створення дитячих будинків сімейного типу”, – додала Тимофіїв.
За її словами, на початку війни ніхто не був готовий до таких рішень, і тоді передбачалося, що евакуація триватиме лише кілька місяців. Однак повернення дітей у заклади, з яких їх вивезли, неможливе через чинне законодавство.
“Наші інституційні заклади працюють, проте повернути дітей можна лише в сім’ї. Тому головне завдання зараз – знайти для них відповідне середовище”, – наголосила посадовиця.
Через воєнний стан міжнародне усиновлення в Україні призупинене, але це призвело до зростання кількості всиновлень всередині країни.
“У 2024 році на Хмельниччині усиновили 44 дитини. Це хороший показник, і ми раді, що ці діти знайшли свої родини”, – підсумувала Любов Тимофіїв.