Керівник НАЕК «Енергоатом» Петро Котін провів робочу зустріч із керуючим директором Westinghouse Electric Company Азізом Дагом та президентом підрозділу з питань довгострокової експлуатації Лукою Оріані.
Сторони обговорили ключові аспекти підвищення безпеки енергоблоків Хмельницької АЕС № 3 і № 4, які будуть добудовані з використанням обладнання болгарської АЕС «Белене».
Westinghouse наразі проводить GAP-аналіз проєкту Х3, Х4 для впровадження сучасних систем безпеки, зокрема довготривалого відведення тепла від герметичного огородження реакторного відділення. Це дозволить досягти на майбутніх українських реакторах ВВЕР-1000 рівня безпеки сучасних реакторів AP1000 від Westinghouse.
Аналогічні системи вже застосовані на Рівненська АЕС.
Також на зустрічі домовилися продовжити роботу з адаптації палива Westinghouse для енергоблоків Х3, Х4, включаючи опцію 18-місячного циклу перевантаження.
Над цими проєктами працюватиме спільна команда фахівців Енергоатома та Westinghouse.

Схожі матеріали:
- Хмельницькі атомники – серед кращих на 10-му ювілейному благодійному веломарафоні «100 ВЕЛОWatt»
- Хмельницька АЕС: радіаційний стан на майданчику та у прилеглих регіонах
- Хмельницька АЕС: нові можливості співпраці у сфері науки, медицини та безпека
- Працівники Хмельницької АЕС взяли участь у Молодіжному ядерному форумі
- На Хмельницькій АЕС розпочала роботу 59-та місія МАГАТЕ
