У Хмельницькому почала роботу станція очистки фільтрату, яка є частиною проєкту “Модернізація інфраструктури твердих побутових відходів”. Вона перетворює забруднену рідину, що утворюється внаслідок бродіння сміття на полігоні, на технічну воду.
Як розповів головний підрядник будівництва Ірмантас Сідлаускас, очищена вода не має запаху і присмаку. Вона проходить кілька етапів фільтрації, аналогічних тим, що використовуються для опріснення води у космосі та на підводних човнах. 75% очищеної рідини зберігається для подальшого використання, а решта 25% у вигляді концентрату повертається на полігон – це відповідає міжнародній екологічній практиці, інформує Суспільне.
Раніше, з 1956 року, фільтрат на цьому полігоні накопичувався неконтрольовано, що могло спричиняти забруднення ґрунту. Впровадження сучасної системи очистки дозволяє мінімізувати екологічні ризики.
Будівництво станції стало можливим завдяки співпраці з Європейським банком реконструкції та розвитку. Частина фінансування – кредитні кошти КП “Спецкомунтранс”, а майже 800 тисяч євро надано у вигляді гранту від європейської платформи “Добросусідство ЄС”. Загальна вартість проєкту – 2,5 мільйона євро.
За словами міського голови Олександра Симчишина, станція є автономною, не потребує постійної присутності оператора, а її максимальна потужність складає 200 кубічних метрів очищеної рідини на добу. Зараз триває дослідження фактичного обсягу фільтрату, який щоденно утворюється на полігоні.