Село Сіноводи у Деражнянському районі Хмельниччини є найменшим за кількістю жителів у регіоні — тут проживає всього сім людей. Про це повідомила староста округу з центром у селі Кальня Жанна Туз.
За її словами, назва села бере початок від сінокосів, які колись славилися на цих землях. Історія Сіноводів починається ще до революції 1917 року, коли власник земель розпродав угіддя, а місцеві жителі використовували луки для заготівлі сіна. Згодом у селі відкрили початкову школу, а в 1920 році було створено комітет незаможних селян, йдеться у матеріалі Суспільного.
Під час радянського періоду в селі працював колгосп “Промінь”, який пізніше увійшов до складу колгоспу села Кальні. Однак із часом населення скорочувалося.
Ексголова колгоспу “Маяк революції” Микола Мацьков розповів, що нині в селі немає магазину, газопостачання чи пошти, а до електромережі підключені лише три будинки. Зі шести родин, які тут мешкають, лише три залишаються зимувати. Жителі змушені ходити за хлібом у сусіднє село.
Попри труднощі, Сіноводи мають певні переваги. Село оточене лісами та трикілометровий відрізок дороги, який з’єднує Сіноводи зі шляхом Деражня-Вовковинці, має гарне покриття, що полегшує доступ до села. Втім, це все ж таки не приваблює людей обирати це місце для життя.
У минулому місцевість славилася виробництвом тваринницької продукції, зокрема вівчарством, а також пасікою. У рослинництві переважали цукрові буряки та зернові культури.
За словами Миколи Мацькова, нинішні жителі намагаються відновити господарську діяльність і шукають шляхи для розвитку села, хоча це завдання залишається непростим через демографічну кризу.