У Хмельницькій обласній військовій адміністрації відбулося засідання робочої групи з питань енергетичної безпеки. Учасники зустрічі обговорили механізми використання імпортованої електроенергії для великих споживачів у періоди можливих дефіцитів енергопостачання.
Заступник голови ОВА Владислав Фалюш наголосив, що найближчими місяцями існує ризик дефіциту електроенергії, що може спричинити введення графіків погодинних відключень (ГПВ) та обмежень потужності (ГОП). У зв’язку з цим підприємствам області рекомендується розглянути можливість переходу на імпортовану електроенергію, інформують в ОВА.
Технічний директор АТ «Хмельницькобленерго» Віталій Вишневський зазначив, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №1127 від 27 жовтня 2023 року, споживачі, які закуповують не менше 60% енергії з імпорту, звільняються від дії ГПВ та ГОП за умови технічної готовності.
«Імпорт електроенергії дозволяє уникнути перебоїв у роботі підприємств, але це потребує погодинного обліку споживання та завчасного оформлення договорів», — підкреслив Віталій Вишневський.
Заступник директора ТОВ «Хмельницькенергозбут» Сергій Бойченко пояснив, що процес укладання договорів передбачає передоплату. Ціна імпортованої електроенергії залежить від європейських ринків і наразі в середньому на третину вища за вітчизняну.