На Хмельниччині працівники територіального центру комплектування мобілізували працівника державного підприємства, який має бронювання. Чоловік пішов до суду, аби відстояти свої права.
Про це йдеться у вироку Хмельницького окружного адміністративного суду.
До суду звернувся чоловік, якого у липні мобілізували попри наявність бронювання. В обґрунтування позовних вимог зазначено, що 16.07.2024 начальником по стройовій частині видано наказ №207, згідно з яким позивача призвано на військову службу по мобілізації. Проте, станом на 16.07.2024 позивач був заброньований за ДП «Новатор» та не підлягав мобілізації.
Відомо, що він працював електрогазозварником у державному підприємстві із 2020 року.
Представник районного ТЦК на Хмельниччині не використав можливість подати відзив на позовну заяву та викласти свою позицію.
У суді встановили, що у військовозобов’язаного позивача справді була відстрочка від призову.
“Поряд з обов’язком роботодавця повідомити відповідний ТЦК про прийняте Мінекономіки рішення про бронювання, відповідний обов’язок покладено також на Міноборони. Крім того, у будь-якому випадку, позивач не може нести відповідальність за доведення до відповідача інформації про відстрочку від призову, оскільки така процедура залежна від комунікації між підприємством, де працює позивач, Генеральним штабом ЗСУ, а не від дій позивача”, — заявив суддя.
У вироку йдеться, що необізнаність ТЦК про наявність у позивача права на відстрочку від призову не спростовує факту, що позивач не підлягав призову на військову службу під час мобілізації відповідно законодавства.
Суд задовольнив позов чоловіка та визнав протиправним наказ про його призов на військову службу.