Хмельницька центральна районна лікарня, що є власністю районної ради, може стати структурним підрозділом обласного серцево-судинного центру. Рішення про передачу медичного закладу зареєстрували в Хмельницькій районній раді. Його мали винести на розгляд сесії. Та цього разу депутати не затвердили порядок денний.
За словами голови Хмельницької районної раді Богдана Цимбалюка, на пленарному засіданні 23 сесії обласної ради 11 грудня прийняли рішення про погодження передачі Хмельницької центральної районної лікарні обласному серцево-судинному центру. Останнє слово має бути за депутатами саме районної ради, яка наразі є власником районної лікарні, йдеться у матеріалі Суспільного.
“Мала відбутися чергова сесія Хмельницької районної ради, цього не сталося. Щодо районної лікарні в нас є лист від обласної ради, яка просить взяти на баланс до себе Хмельницьку центральну районну лікарню. Було створено проєкт рішення, за який депутати мали голосувати. Порядок денний не був взятий за основу, тому й не відбулося голосування”, — пояснив Богдан Цимбалюк.
Завідувач травматологічного відділення Хмельницької центральної районної лікарні Вадим Хмельницький розповів, персонал хвилюється, щоб після передачі медичного закладу його не закрили.
Можлива зміна власника лікарні викликала занепокоєння в медперсоналу травматологічного відділення — чи не стане це шляхом до його закриття.
“Збереження нашого відділення є життєво необхідним для області, тому що зараз всі травматологічні відділення переповнені пораненими. Надзвичайно складна ситуація. Кількість ліжок обмежена як у місті, так і в області. Пацієнти поступають в основному з декількох територіальних громад, серед яких Лісовогринівецька, Чорноострівська і Гвардійська”, — пояснив Вадим Хмельницький.
Лікарня працює на 155 ліжок, приймає на рік близько 130 тисяч пацієнтів та проводить понад 4,5 тисячі госпіталізацій, розповів директор медзакладу Олександр Польовий.
“У зв’язку з децентралізацією районна рада зараз немає якихось фінансів, щоб підтримати лікарню. Але ми співпрацюємо з територіальними громадами. Пишемо їм свої плани й намагаємось “вибивати” для лікарні якісь фінанси, коштом яких ми й оплачуємо комунальні послуги, а також покращуємо інфраструктуру медичного закладу. Колектив не хоче бути частиною серцево-судинного центру. Тільки, якщо буде гарантія, що збережуть багатопрофільність лікарні й трудові місця”, — зазначив Олександр Польовий.
Директор серцево-судинного центру та депутат Хмельницької обласної ради Андрій Кланца розповів, скорочувати медперсонал та закривати відділення в планах немає.
“Ми в планах приєднання зберігаємо за лікарнею багатопрофільність, практично в повному складі той колектив, який є станом на сьогодні, і плануємо оптимізувати їх роботу. Це для того, щоб пацієнтам кардіологічного серцево-судинного профілю так само надавати багатопрофільну діагностичну і лікувальну допомогу”, — пояснив Андрій Кланца.
Голова Хмельницької райдержадміністрації у 2020-2021 роках, а нині арбітражний адвокат Артем Багінський зазначив, депутати райради до липня 2021 року мали б передати лікарню згідно з чинним законодавством в місто. Тоді це рішення не підтримали, тому лікарня досі у власності райради.
“Районна рада точно зобов’язана кудись передати лікарню, тут варіанту немає. Вона точно повинна її віддати, це її обов’язок, який не виконала у 2021 році. Я можу лише припускати, що, мабуть, між фракціями немає згоди щодо того, як районна рада має розпорядитися відповідною власністю”, — розповів Артем Багінський.
За його словами, якщо до наступних виборів депутати нікому не передадуть районну лікарню, то після них медзаклад може, згідно з законодавством, автоматично перейти у власність міста.