Наповнювач для котячого туалету є важливим елементом повсякденного життя вашого чотирилапого друга. Вибір матеріалу впливає на частоту відвідувань туалету: якщо кіт не відчуває себе комфортно, він може обрати будь-яке місце в домі для своїх потреб, і привчити його до використання лотка буде дуже складно.
Види наповнювачів
Під час покупки варто враховувати потреби вашої кішки. Найкраще вибирати той наповнювач для котячого туалету, який подобається вашому вихованцеві. Промисловий варіант – це не примха, а потреба для підтримання гігієни. Наповнювачі мають різні характеристики, зокрема:
- Бентонітовий. Виготовлений з глини, є природним і гіпоалергенним матеріалом. Приємний на дотик і грудкується при контакті з рідиною. Однак під час копання може утворювати пил, тому не підходить для тварин із захворюваннями дихальних шляхів.
- Деревний. Представлений у вигляді гранул, добре поглинає запахи. При контакті з рідиною гранули розпадаються, ці відходи потрібно прибрати. Серед недоліків деревних гранул – їхня легка вага, кіт може розносити їх по оселі.
- Силікагелевий. Штучний наповнювач, має форму гранул або дрібних камінців з пористою поверхнею, які ефективно поглинають вологу. Це найекономніший варіант, але його не рекомендують використовувати для кошенят, оскільки вони можуть спробувати його на смак і проковтнути.
Важливо пам’ятати, що всі види наповнювачів не слід викидати в каналізацію, хоча деякі виробники зазначають на упаковці, що це допускається. Однак у великих кількостях це може призвести до забивання труб.
Як правильно використовувати наповнювач
Під час використанні гранул або глини важливо дотримуватися певних рекомендацій, щоб підтримувати чистоту в приміщеннях і, що найголовніше, забезпечити належну гігієну для вашого чотирилапого друга. До основних принципів належать:
- Оптимальна кількість. Шар наповнювача 3-4 см для туалету без решітки.
- Своєчасне додавання. Наповнювач потрібно повністю замінювати кожні два тижні та ретельно мити контейнер.
- Гігієна лотка. При використанні бентоніту або деревного наповнювача туалет слід ретельно мити не рідше одного разу на два тижні.
Для зручності видалення відходів рекомендують користуватися спеціальною лопаткою, щоб прибрати використаний матеріал. Також можна підстелити ковдру під лоток, що спростить прибирання наповнювача, який випадково потрапив на підлогу.