ІТ-підприємець Сергій Токарєв поділився новиною про інвестицію в стартап для транскрипції та аудіоаналітики
Український фонд Roosh Ventures, який є частиною інвестиційної групи Roosh, інвестував у французьку компанію Gladia, що розробляє рішення для транскрипції та аналізування аудіо на основі штучного інтелекту. Цією новиною поділився на своїй сторінці в LinkedIn Сергій Токарєв – ІТ-підприємець і співзасновник Roosh.
«У Gladia створюють повноцінну аудіоінфраструктуру для кол-центрів та асистентів з ШІ. Головним чином увага приділяється платформі для транскрипції та аудіоаналітики в режимі онлайн, яка здатна розпізнавати більше 100 мов. Крім того, вона може адаптуватися до різних акцентів. Gladia змінює правила гри для компаній, задіяних на глобальному ринку, де мовне розмаїття є справжнім викликом», – стверджує Сергій Токарєв.
Що відомо про французький стартап
Компанію Gladia заснували у 2022 році Жан-Луї Кегінер і Джонатан Сото в Парижі. Головна мета – розробка універсальної аудіоінфраструктури для обробки мовлення в реальному часі. Загальна сума інвестицій складає 16 млн доларів. Раунд очолив венчурний фонд XAnge.
Залучені кошти буде спрямовано на створення нових технологій, завдяки чому компанії можуть використовувати транскрипцію та аудіоаналітику для швидкого отримання точних даних без втрат якості. Платформа забезпечує розпізнавання мовлення зі швидкістю менше ніж 300 мілісекунд.
На міжнародному ринку французька платформа має кілька конкурентів – Otter.ai та Fireflies.ai. Але, за словами Жана-Луї Кегінера, Gladia відрізняється від них унікальними перевагами. Йдеться про можливість одразу ж перемикатися між мовами.
«Ми багатомовні. Наша технологія має «перемикання коду». Це те, що робить Gladia унікальною, адже ви можете почати з однієї мови, а потім перейти на іншу», – говорить Кегінер.
Крім того, платформа здатна витягувати інформацію з дзвінка в режимі реального часу. Таким чином створення транскрипту та інсайтів зустрічі або дзвінка займає лише секунду.
В свою чергу Джонатан Сото запевняє, що API Gladia – це універсальне рішення. Компанії витрачають безліч часу на інтеграцію численних функцій штучного інтелекту у свої платформи. Рішення французької компанії сумісне з усіма сучасними технологічними стеками і протоколами, включно FreeSwitch, Asterisk, SIP і VoIP. Таким чином інтеграція транскрипції та аудіоаналітики у платформи ШІ клієнтів відбуватиметься швидко та легко.
«Ми у Roosh Ventures пишаємося тим, що підтримали цей стартап. Він відноситься до тих технологій, які змінюють правила гри та впливають на майбутнє», – говорить Сергій Токарєв.