Більше третини з усіх кандидатів, які звернулися до Центрів рекрутингу української армії на Хмельниччині — це жінки. За цим показником область на четвертій позиції в Україні.
До Хмельницького рекрутингового центру жінки приходять рідше, ніж чоловіки, розповіла його працівниця Наталя Селявіна.
“До нас звертаються фармацевти, медикині, бухгалтери, саме жінки за спеціальністю. Але можуть вони піти і на інші посади. FPV-дрони цікавлять часто жінок. Ну, оператором, наприклад”.
Всі перед службою проходять навчання 45 днів. Більшість жінок, каже рекрутерка, посаду шукають за місцем проживання, йдеться у матеріалі Суспільного.
“По-перше, обмежена кількість цих посад. По-друге, це посади, які передбачають виїзди на бойові позиції. І до нас відсоток, від тих жінок, які звертаються – це або дружини вже діючих військовослужбовців, які так само хоче служити”.
Дехто бажає поєднати роботу і службу. У рекрутинговому центрі, говорить Наталя Селявіна, кандидаток сконтактовують із військовими частинами.
“Надаємо контакти, людина спілкується із представником військової частини, якщо все підходить, надається після співбесіди рекомендаційний лист. З цим рекомендаційним листом людина вже направляється в ТЦК. У ТЦК оформляється особова справа, направляється на військово-лікарську комісію”.
36% з усіх кандидатів, які звернулися до центрів рекрутингу української армії на Хмельниччині — це жінки, розповів уповноважений представник Міністерства оборони України з питань рекрутингу Олексій Бежевець.
“Загалом по Україні середній показник – це 19%. Попереду, в порівнянні з іншими областями по цьому показнику – Тернопільська, Чернівецька та Чернігівська області”.
За словами Олексія Бежевця, жінки обирають такі посади.
“Це діловоди, кухарі, медики, звісно. Але є певна тенденція і все більше жінок цікавляться також бойовими посадами – це оператори різних видів озброєння і військової техніки. Це оператори дронів, снайпери”.