Незалежний громадський портал

Незалежний громадський портал

Telegram facebook twitter youtube
Увійти
Головна Новини Актуально Інтерв’ю Фоторепортаж Статті Блоги

На Хмельниччині для фахівців з соціальної роботи провели тренінг з цифровізації соціальних послуг

Опубліковано: 14.11.2024 наш телеграм-канал      поділитись: Facebook, Tweeter

Однією з найбільших трансформацій у сучасному світі є цифровізація. Вона змінює всі сфери життя, і соціальні послуги не є винятком. Україна сьогодні на правильному шляху, і Хмельницька область активно долучається до процесів цифровізації в рамках реформи соціальної політики.

14 листопада на Хмельниччині відбувся масштабний практичний захід на тему «Цифровізація соціальних послуг», який організувала Хмельницька обласна рада спільно з Міністерством соціальної політики України.

Захід був присвячений розвитку цифрових технологій у сфері соціальних послуг і, зокрема, тренінгу з кейс-менеджменту, який має стати ключовим етапом у реформуванні соціальної допомоги на місцевому рівні, інформують в обласній раді.

Подія зібрала близько 150 учасників з усієї області, а це – керівники та представники відділів соціального захисту населення, центрів надання соціальних послуг, фахівці з соціальної роботи територіальних громад, а також провідні експерти соціального захисту та громадськість.

Голова обласної ради Віолета Лабазюк у своєму виступі наголосила на актуальності тематики та важливості проведення таких навчальних зустрічей, які, в результаті, допоможуть фахівцям опанувати новації у цифровізації соціальної сфери, які спростять надання послуг населенню.

«Цифровізація – це не лише зручні онлайн-послуги для людей, але й значне підвищення ефективності надання необхідної допомоги тим, хто її потребує – соціально незахищеним верствам, ветеранам війни та членам їх родин. Як Віце-президент Української асоціації районних та обласних рад з питань соціального захисту населення і охорони здоров’я переконана, що запровадження низки електронних послуг з урахуванням європейських стандартів та підходів значно спростить та покращить життя мешканців нашого регіону, забезпечить комплексний підхід до вирішення кожної проблемної ситуації. І ключовим в цьому процесі є співпраця всіх зацікавлених сторін: соціальних служб, медичних установ, громадських організацій та органів місцевого самоврядування», – зазначила Віолета Лабазюк.

Під час зібрання було зосереджено увагу на новаціях та цифрових технологіях, які впроваджуються державою у соціальній сфері. Зокрема, це єдина інформаційна система, що обʼєднує усі реєстри, надавачів та отримувачів соціальних послуг, яка передбачає механізм подачі заяви, підтвердження її отримання, реєстрацію та опрацювання, призначення надавача соціальних послуг, ознайомлення зі зверненням, призначення кейс-менеджера, надання соціальної послуги і підпис на папері та на планшеті.

А система електронного кейс-менеджменту, що включає медичні та соціальні дані, дозволяє скоротити час на отримання послуг та забезпечити ефективний моніторинг стану людей. Соціальні працівники і медичні фахівці можуть спільно працювати над вирішенням конкретних потреб кожного пацієнта або отримувача послуг.Провідний фахівець з навчання за допомогою цифрових технологій Проєктного офісу Міністерства соціальної політики України  Катерина Коцюбівська під час тренінгу навчала   учасників через кейс-менеджмент створювати індивідуальні програми підтримки для кожної людини, аби не лише забезпечити її основними соціальними послугами, а й максимально інтегрувати в активне суспільне життя ветеранів, людей з інвалідністю та людей, які опинилися в складних життєвих обставинах.

Про Реєстр надавачів та отримувачів соціальних послуг єдиної інформаційної системи соціальної сфери розповіла присутнім директор обласного комунального закладу «Хмельницький обласний центр цифровізації соціальної сфери» Тетяна Руденко, яка зауважила, що державою спрощено для громадян доступ до низки соціальних послуг, зокрема через відповідні онлайн-майданчики. Загалом в Україні цифровізовано близько 40 відсотків таких послуг. І саме фахівці закладів сфери соціального захисту покликані допомогти  отримати жителям необхідні соціальні послуги. З цією метою проводиться навчання фахівців найкращим практикам взаємодії з громадянами та допомоги людям, які стикаються з труднощами в житті.

На завершення виступу Віолета Лабазюк зауважила, що сьогоднішній комунікаційний майданчик – це  ще один крок до того, аби соціальні послуги стали більш доступними, ефективними і зручними для жителів області зокрема, і держави загалом.

Оскільки тема є актуальною та викликала велике зацікавлення, планується проведення додаткового тренінгу з новими учасниками громад Хмельниччини.

Новини у Telegram Незалежний громадський портал

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Модератор
Читати всі пости автора →

Календар публікацій

Листопад 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
« Жов   Гру »

Погода
Погода у Хмельницькому

волог.:

тиск:

вітер:

Погода у Києві Погода у Львові 



© 2012 - 2025 Незалежний громадський портал. Всі права захищені.
Оперативні новини Хмельниччини.
40 queries in 0,342 seconds.
Platform: Desktop.
Зворотній звязок ngpsite@gmail.com
            Редакційний телефон: 097-618-67-71
           Адреса: 29000, м. Хмельницький, Грушевського 40 

Ми на Twitter
Ми на YouTube
Ми в Telegram

Рішенням №705 Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення від 10.08.2023 року
сайт «Незалежний громадський портал» зареєстровано як ЗМІ, відомості внесено до Реєстру
суб’єктів у сфері медіа та присвоєно ідентифікатор медіа – R40-01167

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!