Викриття на незаконному збагаченні керівниці Хмельницького обласного центру МСЕК Тетяни Крупи та її сина, прокоментував командир другого штурмового батальйону 3-ї ОШБр Дмитро Кухарчук.
За словами військового, більше половини ветеранів з Хмельниччини, які подали в МСЕК документи на інвалідність, отримали відмову. Цей показник далеко не єдиний у своїй критичності і коливається у позначці від 43 до 65% по всій Україні.
Кухарчук зауважив, що проблема, очевидно, має системний характер: під час війни МСЕК остаточно перетворила надання інвалідності на бізнес. Таким чином, кожен, хто хоче “списатися”, не воювати або отримати довідку про реальну інвалідність — стають частиною схеми.
«Під час війни ця структура остаточно перетворила надання інвалідності на своєрідний бізнес. Кожен хто хоче списатись, не воювати або отримати довідку про реальну інвалідність стає частиною схеми, де відмова чи затримка стає елементом шантажу. Платиш – отримуєм рішення, не платиш – чекатимеш роками. Джерела підтверджують, що під час війни цей процес набрав безпрецедентних масштабів. Головне питання: чи будуть озвучені імена справжніх бенефіціарів у верхах системи і чи будуть прийняті рішення саме по ним? В МОЗ? В НСЗУ?», — наголосив командир.