На Хмельниччині відбувся форум «Сучасна ветеранська політика», організований Хмельницькою ОВА. Платформа для спілкування об’єднала навколо спільної теми представників сектору державної політики, виконавчої влади, народних депутатів, бізнесу, громадськості та місцевого самоврядування.
У форумі взяв участь начальник ОВА Cергій Тюрін, заступник начальника ОВА Володимир Юр’єв, заступник Міністра у справах ветеранів України Руслан Приходько, заступник Міністра молоді та спорту України – Сергій Тимофєєв, народний депутат України Володимир Ватрас, голова обласної ради Віолета Лабазюк, профільні підрозділи ОВА, ОМС та інші.
Звертаючись до учасників форуму Сергій Тюрін зауважив, що немає в сучасному світі більш величного подвигу ніж подвиг українського військового.
“Наші захисники та захисниці правдиві люди-титани – титани духу, сили волі, патріотизму. Тому святий обов’язок кожного громадянина чи громадянки нашої держави шанувати подвиг наших захисників. Шанувати їх внесок у творення могутньої країни, у захист мільйонів життів. А відтак, надважливим для суспільства є повноцінне повернення захисників ветеранів до громади після військової служби, до активного життя, до своїх родин. Створення умов, коли і ветерани, і родини відчувають підтримку держави і людей, мають можливість самореалізації та забезпечення гідного життя,” – наголосив очільник області.
Продовжуючи спілкування в рамках форуму, учасники загострили увагу на темах створення умов для гідного майбутнього ветеранів у цивільному житті. Отримання належного рівня послуг та можливостей для ветерана у громадах, вдосконалення шляху особистої та професійної самореалізації, а також всебічної підтримки та забезпечення соціальних гарантій органами державної влади для родин загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України.
Обговорюючи уже зроблену роботу у цій сфері, учасники ознайомились із напрацюваннями місцевої ветеранської політики та функціонуванням ветеранського простору в області, інформують в ОВА.
Так, серед важливих досягнень: затверджено обласну комплексну програму соціальної підтримки ветеранів війни, членів сімей та загиблих захисників на 2024-2025 роки; утворено управління з питань ветеранської політики у Хмельницькій ОВА та 3 окремі підрозділи при РВА; ще 17 відділів утворені в громадах області, решта 43 громади призначили відповідальних осіб; діє виїзна мобільно-консультативна група; відкрито 21-не “Єдине вікно” для ветеранів, де, як і у ЦНАПах області, надаються необхідні ветеранські послуги; розподілено кошти субвенції з державного бюджету та 103 сім’ї отримали грошову компенсацію для придбання житла, 213 дітей захисників в минулому році та 184 в поточному – відвідали дружні країни в Європі, тощо.
У рамках форуму відбулися панельні дискусії, в яких взяли участь представники влади, ветеранських просторів, центру зайнятості, психологи, діючі військовослужбовці та інші зацікавлені сторони. Модераторами спілкувань стали ветерани, які поділилися своїм досвідом та баченням проблем.
Також, окрім обміну досвідом, присутні ознайомилися із виставковими матеріалами ветеранського бізнесу, членів сімей ветеранів, а також бізнесу членів сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України.
Схожі матеріали:
- Хмельницька ОВА внесла до переліку об’єктів культурної спадщини області чотири об’єкти
- У Хмельницькій ОВА заслухали інформацію про хід перевірок критично важливих підприємств області
- На Хмельниччині ОВА організувала тренінг з ветеранської політики для старост сільських та селищних рад
- На Хмельниччині відбулося засідання робочої групи з оновлення Стратегії розвитку області – ОВА
- Робоча група Хмельницької ОВА виявила порушення у використанні бюджетних коштів ДЮСШ «Колос»