Сьогодні, 24 липня, у Хмельницькому відбулося пленарне засідання двадцятої сесії обласної ради, у якому взяли участь 53 депутати.
До пленарної роботи долучилися начальник обласної військової адміністрації Сергій Тюрін, його заступники, керівництво силових структур області, структурних підрозділів обласної ради та обласної військової адміністрації, районних рад, представники територіальних підрозділів центральних органів влади, місцевих мас-медіа та організацій громадянського суспільства.
У ході засідання депутатами підтримано запит депутата обласної ради Сергія Слюсарчука щодо виділення коштів з обласного бюджету на капітальний ремонт дахів навчальних корпусів та майстерні в державному закладі професійної (професійно-технічної) освіти «Старокостянтинівський аграрно-промисловий ліцей». Приміщення ліцею постраждали внаслідок ворожого обстрілу.
Рішенням обласної ради затверджено розпорядження голови обласної ради щодо звільнення керівників п’яти обласних комунальних закладів у зв’язку із закінченням терміну контракту.
Прийнято рішення щодо внесення змін до видів економічної діяльності двох підприємств – КНП «Хмельницький обласний протипухлинний центр» та КЗ «Центр організаційно-господарського забезпечення закладів освіти», внаслідок чого розширено предмет діяльності кожного з них.
Депутати підтримали рішення про безоплатну передачу генератора 10kW-GDG 12000 EC, який знаходиться на балансі комунального закладу «Центр організаційно-господарського забезпечення закладів освіти», зі спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Хмельницької області у комунальну власність Хмельницької територіальної громади з рекомендацією у подальшому не відчужувати зазначене майно.
У зв’язку із зверненням Управління Служби безпеки України в області та листом КНП «Хмельницький обласний фтизіопульмонологічний медичний центр» депутати схвалили два рішення, відповідно до яких відбулося списання з балансу та безоплатна передача зі спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Хмельницької області у державну власність в особі Управління СБУ в області рентгенівського діагностичного комплексу «Медікс».
Депутати підтримали рішення щодо звільнення від плати за утримання учнів у пансіонах ліцеїв, які фінансуються за рахунок коштів обласного бюджету, на 2024/2025 навчальний рік таких категорій:
- батьків дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються у спеціальних та інклюзивних класах (групах);
- батьків дітей з числа внутрішньо переміщених осіб, дітей, які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів;
- батьків, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;
- батьків, внесених до переліку пункту першого статті 3 Закону України «Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей»;
- батьків дітей з інвалідністю;
- батьків, які є особами з інвалідністю І групи.
Депутатським рішенням підтримано клопотання перед Верховною Радою України про присудження щорічної Премії двом працівникам освіти області – Юрію Гаркавенку (Хмельницька міська громада) та Наталії Лозінській (Кам’янець-Подільська міська громада) – за багаторічну сумлінну та плідну працю в галузі освіти, високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у справу навчання і виховання підростаючого покоління.
Під час засідання прийнято рішення про введення депутата обласної ради Іллі Логіна, який нещодавно отримав мандат, до складу постійної комісії з питань сільського господарства, продовольства та земельних відносин. Також оголошено новий склад депутатської фракції «За конкретні справи», до якої увійшов згаданий депутат.
Два звернення до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України – щодо неприпустимості підвищення акцизів на пальне та щодо вирішення питань захисту енергетичної інфраструктури, передбачені у порядку денному, – депутатами не підтримано.
Загалом депутати обласної ради розглянули 18 питань та прийняли 15 рішень.
Підсумовуючи роботу пленарного засідання 20 сесії обласної ради, Віолета Лабазюк зазначила: «Питання порядку денного здебільшого стосувалися вирішення господарських питань, спрямованих на покращення функціонування закладів обласного підпорядкування, в тому числі закладів охорони здоров’я. Серед іншого, було прийнято рішення про передачу низки матеріальних цінностей, що сприятиме покращенню роботи об’єктів критичної інфраструктури, Пленарне засідання сесії пройшло конструктивно та злагоджено».