У Хмельницькій ОВА в онлайн-форматі, відбулось четверте засідання штабу з підготовки об’єктів житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу до осінньо-зимового періоду 2024/25 року.
Нараду провів в.о. Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Василь Шкураков. Від Хмельниччини участь взяли начальник ОВА Cергій Тюрін та заступник начальника ОВА Володимир Білик.
Учасники наради розглянули ряд важливих питань. Зокрема:
- стан комісійного технічного обстеження можливостей підключення до мереж електро-, газо-, теплопостачання когенераційних установок, блочно -модульних котелень, генераторів електричної енергії;
- стан виконання операторами систем розподілу природного газу постанови Кабінету Міністрів України щодо розміщення газопоршневих когенераційних установок на період воєнного стану;
- стан практичного виконання рішень НКРЕКП, спрямованих на спрощення процедур проєктування, розміщення, підключення до газових та/або електричних мереж;
- можливості забезпечення населення комунальними послугами для багатоквартирних житлових будинків з наявним енергозалежним обладнанням, зокрема індивідуальними тепловими пунктами та даховими котельнями, на випадок припинення постачання електричної енергії.
Під час доповіді Сергій Тюрін зазначив, що область активно готується до опалювального сезону. В рамках цієї підготовки ведеться робота щодо встановлення нових когенераційних установок та інших резервних джерел живлення.
Наразі на об’єктах комунальної теплоенергетики встановлено 32 КГУ. У тому числі, у 2023 році за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку “USAID” три комунальні підприємства та один з вищих навчальних закладів Хмельниччини отримали загалом 10 КГУ, повідомили в ОВА.
Станом на 10 липня поточного року додаткова потреба суб’єктів у сфері теплопостачання становить 15 КГУ. Ця потреба надіслана Мінінфраструктури для пошуку міжнародних донорів та сприяння у забезпеченні існуючої потреби в КГУ. Крім того, обласна адміністрація звернулась щодо зазначеної потреби до Агенції міжнародного розвитку США “USAID”, в рамках підписаного Меморандуму про взаєморозуміння між ОВА та компанією Tetra Tech ES, Inc., яка є виконавцем Проекту енергетичної безпеки, що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку “USAID”.
Окрім когенераційних установок, комунальні підприємства теплоенергетики мають в наявності 135 генераторів різної потужності, додаткова потреба становить ще 55 генераторів.
“Встановлення КГУ та інших резервних джерел живлення дозволить забезпечити стабільну роботу теплопостачальних підприємств, сприятиме економії енергоресурсів та дасть можливість покрити дефіцит тепла на інших соціально важливих об’єктах. Область докладає всіх зусиль, щоб опалювальний сезон 2024/25 року пройшов безперебійно, попри складні умови, спричинені війною”, – підкреслив очільник області.
Схожі матеріали:
- Хмельницька ОВА внесла до переліку об’єктів культурної спадщини області чотири об’єкти
- У Хмельницькій ОВА заслухали інформацію про хід перевірок критично важливих підприємств області
- На Хмельниччині ОВА організувала тренінг з ветеранської політики для старост сільських та селищних рад
- На Хмельниччині відбулося засідання робочої групи з оновлення Стратегії розвитку області – ОВА
- Робоча група Хмельницької ОВА виявила порушення у використанні бюджетних коштів ДЮСШ «Колос»