Сьогодні в обласній військовій адміністрації відбулося засідання робочої групи з деколонізації об’єктів, що містять маркери російської імперської політики. Провів її заступник начальника ОВА Володимир Білик. Також участь в роботі взяли представники профільних підрозділів ОВА, члени робочої групи та експерти в сфері архівної справи, історії та топонімії Хмельниччини, в онлайн режимі були запрошені представники громад.
Органи місцевого самоврядування мали до 25 квітня привести у відповідність до Закону об’єкти топонімії. З різних причин рішення в громадах не прийняті, тому ці повноваження перейшли до обласної військової адміністрації.
Розпочинаючи засідання, Володимир Білик нагадав, що на виконання Закону України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії» та з метою остаточного завершення на території Хмельницької області процесу дерусифікації та деколонізації було створено робочу групу при облвійськадміністрації.
В ході засідання робочої групи, шляхом відкритого обговорення та голосування, учасники підтримали перейменування 48 вулиць та провулків в 11 громадах. Невдовзі оновлені назви вулиць носитимуть імена Героїв України, визначних постатей краю, а також нагадуватимуть про символи гордості та незламності українського народу.
Нагадаємо, що 27 липня 2023 року набув чинності Закон України «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії».
Після чого органи самоврядування і військові адміністрації мали за півроку звільнити публічний простір від символів “русского міра”: демонтувати пам’ятники й пам’ятні знаки, перейменувати вулиці й інші об’єкти.
Крім цього, мають бути перейменовані й населені пункти, назви яких пропагують російську імперську політику, її діячів чи пропагандистів.
Так само, згідно з законом , мають бути перейменовані населені пункти, назви яких не відповідають стандартам української мови (на кшталт Октябрського чи Южноукраїнська).