Прокуратура у судовому порядку домоглася повернення у державну власність пам’ятки археології – Двошарове городище.
Судом задоволено позов Кам’янець-Подільської окружної прокуратури про витребування з незаконного володіння та повернення державі земельної ділянки історико-культурного призначення.
Цей об’єкт культурної спадщини і земля, на якій він знаходиться, є власністю держави, інформують у прокуратурі.
Водночас прокурорами встановлено, що у 2020 році вказану земельну ділянку передано у приватну власність громадянину для ведення особистого селянського господарства.
Внаслідок таких дій порушено виключне право власності держави на особливо цінні землі, а також створено реальні ризики пошкодження археологічної спадщини України.
З метою недопущення знищення культурної спадщини прокуратура пред’явила до суду позов про зобов’язання повернути ділянку законному власникові.
Позовні вимоги суд задовольнив. Відтак 1,4 га землі вартістю майже 18 млн грн підлягають поверненню державі.

Схожі матеріали:
- У Хмельницькому чоловік легалізовував іноземців через фіктивні шлюби з українками
- На Хмельниччині земельну ділянку з 45-річними деревами повернули до природоохоронної категорії
- На Хмельниччині 67-річний пенсіонер вчинив сексуальне насильство щодо неповнолітньої
- У Хмельницькому судитимуть чоловіка, який побив школяра під час уроку
- На Хмельниччині водій санітарного автомобіля перевозив наркотики до колонії
