Кожний вид спортивних тренувань передбачає конкретний тип фізичних навантажень. Проте саме ноги беруть на себе його більшу частину та утримують усе тіло в рівновазі. Стопи мають бути надійно зафіксовані, але при цьому не обмежені у русі повністю, захищені від зовнішніх пошкоджень. Для тренувань з футболу у приміщенні ідеальними будуть сороконіжки, а для пробіжок по парку в теплу пору року — бігові кросівки. Більше про те, як підібрати пару, розповідаємо далі.
Види спортивного взуття
Найпопулярніше взуття — кросівки. Вони настільки зручні, що поступово перейшли зі спортивного до повсякденного гардероба. Проте такі пари теж різняться залежно від призначення:
- бігові моделі — з міцною, але еластичною підошвою, зміцненою п’ятою та носком, форма підошви — фігурна, верхня частина — з матеріалу, що добре пропускає повітря, з елементами, що відбивають світло, для пробіжок в нічний час;
- моделі для фітнесу — характеристики схожі на бігові моделі, проте для кращої фіксації тіла в єдиному положенні рекомендується взяти пару з більш пласкою підошвою;
- пари для силових тренувань з великою вагою — моделі з абсолютно рівною підошвою та липучками додатково до шнурків, щоб ще краще зафіксувати стопи;
- взуття для кросфіту — підошва монолітна, не пружинить, проте в міру еластична та комфортна для стоп.
Взуття для футболу — бутси (для тренувань на вулиці) та сороконожки (для занять у приміщенні). Окремо продається тенісне, баскетбольне взуття, пари для регбі та гри в американський футбол.
Як правильно вибрати кросівки для спортивних тренувань
Якщо купувати взуття для дитини, краще віддати перевагу більш універсальній моделі. Все одно спочатку тренування матимуть загальний характер, який би вид спорту ви не вибрали. Проте вона має бути тільки для тренувань: носити її в школу, на прогулянку чи як змінне взуття не варто. Хіба що на урок фізкультури.
Не купуйте занадто дорогі або найдешевші кросівки, пари приблизно за 2500 грн буде цілком достатньо на початку тренувань. Якщо потренувавшись кілька місяців ви зрозумієте, що взуття незручне, тоді вже варто пошукати альтернативу.
Під час підбору розміру орієнтуйтеся на фактичну довжину устілки кросівок: вона має бути на 2–3 мм більшою за довжину вашої стопи. До того ж деякі тренування передбачають носіння щільних шкарпеток та гольфів, які теж займають місце всередині взуття. Це ще +1–2 мм.
За першого носіння взуття може трошки натирати чи здавлювати окремі частини стопи. Проте це тимчасове явище: запасіться пластирами та ватними педами для зменшення тертя, а потім нога звикне до кросівок.