У нескінченному прагненні до ідеально бездоганного образу, жінки часто звертаються до передових методик лазерної епіляції. Це найкращий спосіб позбутися від небажаного волосся на довгий час. Він дуже безпечний, результативний і з кожним днем доступніший. Але в деяких дівчат виникають питання, чи є взаємозв’язок між лазерною епіляцією та молочницею. Відповісти на це запитання нам допомогли лікарі спеціалізованого центру Epilaser.com.ua.
Принцип дії процедури
Вона заснована на використанні спеціального високотехнологічного обладнання, яке спрямовує концентровані промені світла на шкірну ділянку з волосяним покривом. Світло певної довжини має властивість абсорбуватися пігментом волосся (меланіном), перетворюючись на теплову енергію. Це призводить до руйнування коренів та запобігання відновленню росту волосистості в майбутньому.
Для досягнення оптимальних результатів необхідно пройти курс із 8-11 сеансів та з інтервалом часу 4-9 тижнів. Це пов’язано з тим, що волосся проходить через три основні фази регенерації – анагенову (активного зростання), катагенову (перехідну), телогенову (спокою). А найвища ефективність лазерної епіляції на стадії Анаген. Для максимально результативності досвідчені косметологи розробляють індивідуальні графіки відвідування салону.
Що таке молочниця
Це одна з найпоширеніших грибкових інфекцій. Понад 70% населення планети вважаються носіями збудника захворювання. Найчастіше він розвивається у жінок, у зв’язку з особливостями гормональної та імунної системи. У піку запалення молочниці лазерна епіляція не є бажаною.
Хвороба виникає внаслідок інтенсивного розмноження одноклітинних грибів, які належать до роду Кандіда. Це умовно-патогенний мікроорганізм, який вважається частиною нормальної шкірної мікрофлори та слизових оболонок. Але при порушенні балансу в організмі він здатний почати бурхливо розмножуватися, що і стимулює прогрес молочниці.
У нормі гриб виявляється на шкірі, слизовій оболонці травного тракту і статевих органів. Кількість клітин невелика, а активне розмноження пригнічується іншими мікроорганізмами, які є симбіонтами. Наприклад, біфідобактерії, що живуть у кишечнику, або молочнокислі бактерії у піхві.
У регуляції активності кандидозу велику роль грає місцевий і загальний імунітет, який надає значний вплив на підтримку балансу мікробів, що мешкають у людині.
Чому з’являється молочниця
Основною причиною розвитку цього захворювання є ослаблення імунної або дисбактеріозу. Існує й низка інших причин:
- гормональні сплески;
- незбалансоване харчування;
- шкідливі звички;
- прийом ліків, які знижують імунітет.
Найчастіше у дівчат загострення молочниці відбувається у певні фази менструального циклу. Але для цього потрібне відхилення стану епідермісу від норми, що призводить до бурхливого збільшення кількості грибка. Також існують патогенні штами кандидозу, що поширюються як звичайні інфекції (передаються контактним та статевим шляхом). Але їх поширення відносно невелике, оскільки здорова людина їх легко придушує.
Чи може виникнути молочниця після лазерної епіляції
При дотриманні всіх правил клієнтом та спеціалістом, ймовірність побічних ефектів мінімальна. Сама собою епіляція неспроможна спровокувати розвиток молочниці. Вплив лазера суворо локально і не впливає на інші функції.
Але можуть бути ситуації, коли процедура стане одним із сприятливих факторів. Адже невеликий контакт маніпули із шкіряною поверхнею зможе стати входом для бактерій. Але якщо дотримуватися всіх рекомендацій косметолога, до і після лазерної епіляції, ймовірність таких неприємностей буде близькою до нуля.
Не можна виключати, що спровокувати спалах зростання грибків здатний стрес під час сеансу. Особливо якщо епілювалася зона бікіні або довколишні місця. У цьому випадку епіляція справді може стати провокуючим фактором.
Важливо розуміти, що в цих умовах процедура служить пуском для посилення проблем і дисбалансів, що вже є в організмі. У нормальній ситуації виникнення молочниці від епіляції практично неможливе.